10 min
czy-kredyt-bez-prowizji-istnieje-i-na-czym-polega

Kredyt bez prowizji to świetne rozwiązanie na inwestycje, wsparcie domowego budżetu czy zakup dowolnej rzeczy. Czy rzeczywiście takie rozwiązanie jest aż tak opłacalne? Koszty kredytu to nie tylko prowizja i trzeba na nie zwrócić uwagę jeszcze przed podpisaniem umowy. Niektóre usługi będą bardzo nieopłacalne dla kredytobiorcy. Kredyt bez prowizji nie oznacza darmowych środków, o czym należy pamiętać.

Czy kredyt bez prowizji istnieje?

Odpowiedź brzmi: tak. Można uzyskać kredyt bez prowizji w większości banków. Warto wiedzieć, że instytucje finansowe zawsze muszą zarobić na udzieleniu środków. Kredyt bez prowizji zwykle charakteryzuje się tym, że opłaty są ukryte. Dlatego trzeba dokładnie przeanalizować umowę i wyliczyć potencjalne koszty. W razie jakichkolwiek wątpliwości najlepiej skorzystać z pomocy prawnika.

Kredyt bez prowizji może mieć ukryte koszty – na czym zarabia bank? Najczęściej dodatkowe opłaty są pod postacią wyższego oprocentowania lub ceny obsługi. Ważne jest dokładne zapoznanie się z warunkami, ponieważ często standardowy kredyt może być tańszy niż rozwiązanie bez prowizji.

Instytucja finansowa zawsze musi zarobić, o czym wspominaliśmy powyżej. Prowizja jest znaczącą częścią dochodu banków i firm pożyczkowych. Oferowanie kredytów bez niej dlatego nie zdarza się zbyt często – a jeśli znajdziemy taką ofertę, zwykle koszty są ukryte.

Kredyt bez prowizji – co to znaczy?

Konsumenci zwykle szukają możliwie najtańszej opcji, jeśli chodzi o pożyczanie pieniędzy. Kredyt bez prowizji – co to znaczy dla klienta? Takie rozwiązanie oznacza, że bank nie pobiera żadnej prowizji, jedyne opłaty to oprocentowanie, obsługa itd. Instytucje finansowe na każdym produkcie zarabiają, tutaj również. Kredyt bez prowizji rzeczywiście jej nie ma, jednak bank wciąż musi tutaj uzyskać swój dochód.

Dlatego też koszty są przenoszone na inne opłaty. Zwykle bank pobiera swoje należności przez marżę kredytu, opłatę jednorazową, ubezpieczenie oraz obsługę. Nie ma żadnych przepisów prawnych, które nakazywałyby naliczanie prowizji. Jest wyłącznie metoda banku na pobieranie swoich należności.

Kredyt bez prowizji oczywiście wciąż może być tańszą alternatywą dla standardowej oferty. Firmy pożyczkowe oraz banki chcą zyskiwać jak najwięcej klientów. Dlatego też oferowane są takie propozycje jak kredyt bez prowizji, raty 0% lub odroczenie pierwszej spłaty. Rozwiązań jest naprawdę wiele i często to zagrywka marketingowa – sporadycznie można jednak trafić prawdziwą okazję.

Kto i kiedy może wnioskować o kredyty bez prowizji?

Co to znaczy kredyt bez prowizji? Ten produkt finansowy nie różni się od standardowych ofert pod względem warunków. Zwykle tylko prowizja zostaje usunięta – wynosi po prostu 0 zł. Banki oferują niektóre produkty na dużą skalę, zamierzają zarobić przez wiele mniejszych wpłat, a nie tylko kilka większych. Tańsze propozycje są atrakcyjniejsze dla konsumentów, więc jest ich po prostu bardzo dużo.

Kredyty bez prowizji są wykorzystywane do pozyskiwania nowych klientów. Może je więc zaciągnąć niemal każdy. Dana osoba musi być jedynie pełnoletnia oraz powinna mieć stałe źródło dochodu, które jest w stanie udokumentować. Ważna będzie także pozytywna historia kredytowa – wnioskujący o kredyt nie może być zapisany w bazie dłużników.

Należy wiedzieć, że kredyty bez prowizji można uzyskać znacznie łatwiej niż standardowe produkty finansowe banków. Warto zaciągnąć takie zobowiązanie, kiedy potrzebne są dodatkowe środki na nieprzewidziane wydatki czy nawet inwestycje. Oczywiście należy wcześniej dokładnie przeanalizować swoje możliwości finansowe.

Zmagasz się z nadmierną ilością kredytów czy pożyczek i nie widzisz możliwości na samodzielne wyjście z zadłużenia?
Skorzystaj z doświadczenia i wiedzy doradców Habza.

Przeanalizujemy Twoją sytuację i znajdziemy najlepsze rozwiązanie oddłużające, które pozwoli Ci stanąć na nogi i odzyskać kontrolę nad swoimi finansami.

Czy pożyczka bez prowizji także jest możliwa? Oferty firm pożyczkowych

Kredyty bez prowizji to nie jedyne tego typu produkty finansowe. Zewnętrzne firmy także mają podobne oferty. Pożyczka bez prowizji jest bardzo podobna do kredytu. Warunki i zasady mogą różnić się zależnie od konkretnej oferty, jednak cechy charakterystyczne to łatwe uzyskiwanie takiego produktu finansowego oraz potencjalne „ukryte” koszty.

Firmy pożyczkowe są bardzo dobrą alternatywą dla standardowego banku. Dotyczy to szczególnie instytucji, które oferują swoje usługi online. Dla niektórych film pożyczka bez prowizji ma przyciągać nowych klientów lub jest jedną z domyślnych opcji finansowania.

Należy pamiętać, że takie usługi wiążą się z pewnym ryzykiem. Instytucje pożyczkowe mogą narzucać dość wysokie oprocentowanie lub inne koszty. Ważne, by dokładnie zapoznać się z umową, a w razie wątpliwości wykorzystać pomoc prawnika. Warto zauważyć, że niektóre firmy pożyczkowe mają korzystniejsze oferty niż banki.

Czym charakteryzuje się kredyt gotówkowy bez prowizji?

Jest to najczęściej oferowany produkt finansowy przez banki, jeśli chodzi o kredyt bez prowizji. Warto wiedzieć, że najczęściej koszty wzrastają wraz z pożyczaną kwotą. Im większy kredyt, tym wyższe opłaty nałoży bank – niekoniecznie muszą one być pod postacią prowizji. Często od pewnej kwoty kredyt gotówkowy bez prowizji wymaga na przykład ubezpieczenia. To oczywiście dodatkowy koszt, nierzadko spory, który musi ponieść kredytobiorca.

Kredyt gotówkowy bez prowizji może być zaciągany na dowolne kwoty, o ile zdolność kredytowa klienta na to pozwala. Przy takim produkcie finansowym warto znać Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania (RRSO). Ten wskaźnik pokazuje, ile trzeba zwrócić kredytodawcy. Im niższy wynik, tym lepiej, ponieważ po prostu całkowity koszt kredytu jest mniejszy.

Kredyt konsolidacyjny bez prowizji – co warto wiedzieć?

W pierwszej kolejności warto wiedzieć, czym jest kredyt konsolidacyjny. Polega on na połączeniu kilku różnych zobowiązań finansowych w jedno zwykle z bardziej przystępną ratą. Opcja bez prowizji oznacza, że bank nie pobiera tej opłaty za usługę.

Mimo wszystko instytucja finansowa wciąż zarabia na klientach. Kredyt konsolidacyjny bez prowizji jest obarczony oprocentowaniem banku. Tutaj więc kredytodawca może pobrać odpowiednią opłatę. Dodatkowo często wymagane jest wykupienie ubezpieczenia w przypadku konsolidacji kredytów. To kolejna dodatkowa opłata, jeśli chodzi o kredyty bez prowizji.

Konsolidacja zobowiązań finansowych często dotyczy sporych sum. Należy dokładnie przeanalizować umowę, ponieważ można wiele stracić. Pomoc prawnika jest w tym przypadku wręcz zalecana.

Kredyt hipoteczny bez prowizji – czym się charakteryzuje?

Kredyty mieszkaniowe bez prowizji są coraz częściej oferowane w 2023 roku. Powodem jest tutaj najprawdopodobniej ciągle rosnąca stopa procentowa. Przekłada się to na wyższe koszty kredytu, więc także bank więcej zarabia. Nie każdy mógł sobie pozwolić na taki produkt finansowy. Banki zaczęły obniżać koszty – między innymi przez oferowanie usług bez prowizji.

Wciąż jednak wcześniejsza spłata umożliwia tutaj ubieganie się o dodatkowy zwrot od kredytodawcy. Kredyt hipoteczny bez prowizji często był obarczony dodatkową klauzulą. Mówiła ona, że przedwczesna spłata zobowiązania oznacza konieczność uiszczenia opłaty. Ten dodatkowy koszt miał pokryć utracony przez wierzycieli zysk. Warto wiedzieć, że zostało to uregulowane zmianą przepisów w 2017 roku. Prowizja za przedwczesną spłatę może być pobrana tylko przez pierwsze 3 lata od zaciągnięcia kredytu i musi być niższa lub równa 3% kwoty. 19 września 2019 roku TSUE wydał wyrok, który mówi, że kredytobiorca może ubiegać się o zwrot opłat bankowych za wcześniejsze pokrycie zobowiązania.

Połączenie wszystkich zobowiązań finansowych w jeden kredyt konsolidacyjny pozwoli Ci zmniejszyć miesięczne obciążenie wynikające z zadłużenia i uzyskać więcej miejsca w domowym budżecie na inne potrzebne wydatki, a nawet utworzenie poduszki finansowej.

Specjaliści Habza znajdą dla Ciebie kredyt konsolidacyjny na możliwie najlepszych warunkach, z ratą dopasowaną do Twoich możliwości.

Kredyt samochodowy bez prowizji – co warto wiedzieć o takiej formie finansowania?

Taka forma finansowania różni się od standardowego kredytu oczywiście brakiem prowizji oraz kwotą określaną na podstawie ceny samochodu. Należy zwrócić uwagę na to, że często banki narzucają spore oprocentowanie. Dodatkową kwestią jest ubezpieczenie – samochód się zużywa oraz można dość łatwo go uszkodzić, co generuje straty. Kredyt samochodowy bez prowizji to ryzyko dla banku, więc „ukryte” koszty nadal często są spore.

Okres kredytowania w przypadku tego rodzaju finansowania wynosi maksymalnie kilka lat. Kredytobiorca musi restrykcyjnie przestrzegać planu spłaty, by nie generować dodatkowych, często wysokich, kosztów. Kredyt samochodowy bez prowizji to idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują pojazdu, a nie mogą sobie pozwolić na duży jednorazowy wydatek.

Gdzie kredyt bez prowizji jest najkorzystniejszy?

Wybór zależy oczywiście od konkretnej oferty banku. Kredyty bez prowizji różnią się maksymalną liczbą rat, RRSO czy też dodatkowymi warunkami. Warto zwrócić uwagę na ofertę kilku najpopularniejszych banków:

  • mBank – maksymalnie 180 tys. zł, do 120 rat, 12,68% RRSO;
  • PKO – maksymalnie 200 tys. zł, do 24 rat, 8,19% RRSO tylko przy pierwszej pożyczce;
  • ING Bank Śląski – maksymalnie 200 tys. zł, do 120 rat, 8,99% RRSO, przy czym ubezpieczenie obniża oprocentowanie;
  • Alior Bank – maksymalnie 200 tys. zł, do 120 rat, 9,04% RRSO, wymagane jest dodatkowe ubezpieczenie od utraty pracy i NNW;
  • Santander – maksymalnie 100 tys. zł, do 64 rat, 13,23% RRSO tylko przy pierwszej pożyczce.

Oczywiście warunki zawsze mogą się zmieniać, banki cały czas modyfikują oferty. Kredyt bez prowizji powinien być możliwie jak najtańszy. Szukając oferty, należy zwracać uwagę na maksymalną kwotę, liczbę rat RRSO i ewentualne dodatkowe warunki czy rabaty. Warto również sprawdzić porównywarki dostępne w sieci za darmo.

Kredyt 0 prowizji – jak o niego wnioskować? Poradnik krok po kroku

Kredyt bez prowizji można uzyskać po wykonaniu odpowiedniej procedury. Należy pamiętać, że w każdym banku proces będzie się różnił pod pewnymi względami – na przykład wymaganymi dokumentami. Ostateczna decyzja o przyznaniu finansowania należy oczywiście do instytucji.

Jak wnioskować o kredyt bez prowizji?

  1. Złóż wniosek o kredyt bez prowizji z załącznikami, w tym potwierdzenia sytuacji finansowej, zaświadczenia o zatrudnieniu, zarobki itd.
  2. Proces weryfikacji zgłoszenia potrwa od kilku sekund w przypadku bankowości online do maksymalnie kilku dni.
  3. Po zatwierdzeniu zgłoszenia możesz zdecydować, czy chcesz podpisać umowę.

Po tym procesie kredytobiorca otrzymuje środki. Kredyt bez prowizji zwykle nie wymaga żadnych dodatkowych kroków – musi być prosty, by zachęcić nowego konsumenta.

Ile kosztuje kredyt bez prowizji?

Koszty mogą różnić się zależnie od banku czy konkretnej oferty. Najtańszy kredyt gotówkowy bez prowizji będzie tym, który charakteryzuje się niskim RRSO. Dotyczy to oczywiście również innych rodzajów finansowania – kredytu konsolidacyjnego, hipotecznego, samochodowego itd. Ten wskaźnik powinien być brany pod uwagę w pierwszej kolejności. Pokazuje on realny koszt, jeśli chodzi o kredyt bez prowizji. W sieci można znaleźć wiele kalkulatorów, które po wpisaniu podstawowych danych podają, ile trzeba zapłacić za pożyczkę. Takie narzędzia są zwykle całkowicie darmowe. Należy przeanalizować koszty, jeśli chodzi o kredyt bez prowizji, nawet jeżeli na pierwszy rzut oka usługa wygląda na tanią. Trzeba dopasować ofertę do swoich możliwości finansowych.

Bank odmówił Ci kredytu? Twoja zdolność kredytowa nie jest na najwyższym poziomie?
Nie trać czasu na bezowocne wysyłanie kolejnych wniosków, które dodatkowo obniżają Twoją zdolność kredytową.

Skorzystaj ze wsparcia doświadczonego doradcy Habza, który znajdzie dostępne w Twojej sytuacji rozwiązanie kredytowe i przeprowadzi Cię przez proces kredytowania bez dodatkowego stresu i nerwów.

Kredyt bez prowizji – podsumowanie

Taki rodzaj finansowania oznacza, że bank nie pobiera prowizji. Zwykle oznacza to zmniejszenie kosztów. Mimo wszystko instytucje finansowe zarabiają w inny sposób – przez oprocentowanie, ubezpieczenie itd. Kredyt bez prowizji to często forma przyciągnięcia nowych konsumentów. Warto jednak wykorzystywać takie rozwiązanie, gdy jest opłacalne. To prosta forma finansowania, za którą nie trzeba wiele zapłacić.

Należy być jedynie uważnym. Warto dokładnie sprawdzać umowę i wszelkie niejasności konsultować na przykład z prawnikiem. Kredyt bez prowizji to wciąż spore obciążenie finansowe – szczególnie w przypadku hipoteki lub konsolidacji. Należy dokładnie przeanalizować decyzję.

5/5 - ilość głosów (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt

Masz pytania?

Zadzwoń teraz
Wypełnij krótki wniosek

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny
(09:00 - 19:00)