na-czym-polega-linia-kredytowa

Na czym polega obliczanie raty kredytu

Jedną z podstawowych informacji jaka interesuje każdego przyszłego kredytobiorcę jest wysokość miesięcznych rat, którymi będzie obciążony przez cały okres spłaty zobowiązania. Dokładne obliczanie raty kredytu to zadanie dla banku lub specjalisty, jednak warto przynajmniej orientacyjnie ustalić wysokość rat, aby jeszcze przed podpisaniem umowy wiedzieć, czy miesięczne obciążenie nie zagrozi budżetowi, którym dysponujemy.

Z Habza Finanse weźmiesz tani kredyt z niską ratą przy minimum formalności.

Pozostaw obliczanie raty kredytu ekspertom. Nasi doradcy wynegocjują dla Ciebie korzystny kredyt, a wysokość raty zostanie indywidualnie dopasowana do Twoich możliwości i potrzeb finansowych. Pomożemy Ci oszczędzić czas i pieniądze – bez jakichkolwiek przedpłat.

Obliczanie kredytu hipotecznego – co należy wziąć pod uwagę

Obliczanie raty kredytu należy zacząć od skrupulatnego przeanalizowania wszystkich jego parametrów, które mają wpływ na wysokość miesięcznego zobowiązania. Należy do nich przede wszystkim oprocentowanie kredytu. Istotna jest nie tylko wysokość oprocentowania, ale również fakt czy jest stałe, czy zmienne. Kolejnym parametrem, który znacząco wpływa na wysokość raty jest okres kredytowania. Rozłożenie rat w dłuższym czasie powoduje zmniejszenie raty. Duże znaczenie ma również rodzaj samej raty, która może być stała przez cały okres spłaty lub malejąca. Oprócz tych wszystkich parametrów należy jeszcze wziąć pod uwagę wysokość kwoty kredytu i związaną z nią prowizję, która jest opłatą jednorazową, jednak przy wysokich kredytach zazwyczaj jest również kredytowana, a co za tym idzie wliczana do kwoty miesięcznej raty.

Warto pamiętać, że decydując się na kredyt z oprocentowaniem zmiennym, wysokość miesięcznej raty zwiększy się, jeśli podniesie się oprocentowanie. Natomiast w przypadku prowizji należy uwzględnić fakt czy stanowi ona część kwoty kredytu, czy też została do tej kwoty dodana.

Obliczanie raty kredytu za pomocą kalkulatora kredytów hipotecznych

Obliczanie raty kredytu spłacanego w ratach o stałej wysokości, stałym oprocentowaniu, z prowizją dodaną do kwoty kredytu nie jest skomplikowane. W takim przypadku można obliczanie raty wykonać w Excelu, za pomocą funkcji PMT. Jednak przy innych wersjach kredytu, gdzie należy uwzględniać różne zmienne, ten sposób nie zdaje egzaminu. Należy wtedy zastosować specjalny wzór na obliczanie raty kredytu, który jest bardzo złożony i trudno dokonać właściwych obliczeń samodzielnie. Jeśli chcemy uniknąć pomyłek, które mogą prowadzić do wyniku obciążonego dużym błędem najlepiej korzystać z kalkulatorów kredytów hipotecznych dostępnych w Internecie. Aby otrzymać wynik jak najbardziej zbliżony do rzeczywistej raty, należy wprowadzać do kalkulatora wszystkie dane jak najdokładniej. Trzeba jednak pamiętać, że choć symulacja rat kredytu hipotecznego za pomocą dedykowanych kalkulatorów internetowych uwzględnia wiele zmiennych, to uzyskany wynik jest wciąż przybliżony i obliczoną w ten sposób ratę kredytu hipotecznego trzeba traktować jedynie jako orientacyjną.

Obliczanie kredytu – co warto wiedzieć

Szukając najlepszego kredytu hipotecznego, ale również gotówkowego lub samochodowego, a także innych form finansowania z pomocą banku czy firmy pożyczkowej, warto poświęcić czas na orientacyjnie obliczanie raty kredytu. Wysokość obliczonej raty pomoże wybrać optymalną ofertę.

Kredyt konsolidacyjny z Habza Finanse to jedna, niższa rata i szybka decyzja kredytowa.

Dzięki atrakcyjnemu kredytowi konsolidacyjnemu połączysz uciążliwe kredyty w jedno, łatwe do spłaty zobowiązanie. Dzięki naszym ekspertom możesz liczyć na wysoką kwotę konsolidacji i wydłużony okres spłaty bez zbędnych formalności.

W przypadku kredytów wieloletnich na dużą kwotę, warto wiedzieć, że wybierając raty malejące zamiast stałych można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jest to możliwe dzięki szybszej spłacie raty odsetkowej. Niestety, minusem takiego rozwiązania jest wysokie obciążenie w początkowym okresie, na które nie każdy może sobie pozwolić. Natomiast możliwość wyboru rat malejących jest uzależniona od kondycji finansowej i zdolności kredytowej.

Obliczanie raty kredytu wielu różnych ofert, dodatkowo z uwzględnieniem wszystkich zmiennych nie jest proste i zajmuje sporo czasu. Aby poznać dokładną wysokość raty początkowej i końcowej, a także w różnych okresach spłaty, warto skorzystać z fachowej pomocy w wybranym banku.

Jeśli chcemy zaoszczędzić cenny czas, niezbędnej pomocy w dokładnym obliczeniu raty kredytowej w różnych bankach udzieli indywidualny opiekun klienta Habza Finanse – specjalistów od trudnych finansów i kredytów konsolidacyjnych.

Dlaczego warto obliczyć ratę kredytu?

Obliczanie raty kredytu przed jego zaciągnięciem pozwala sprawdzić, czy dane zobowiązanie nie będzie zanadto obciążać domowego budżetu. Rata powinna być na tyle niska, aby jej terminowa spłata nie była problemem nawet podczas cięższych miesięcy. Pozwoli to uniknąć opóźnień w spłacie i związanych z tym problemów.

Od czego zależy rata kredytu?

Na ratę kredytu ma wpływ wiele czynników, takich jak wysokość zobowiązania, okres spłaty czy oprocentowanie nominalne. Bardzo istotnymi parametrami kredytu w kontekście wysokości, jest także typ oprocentowania (może ono być stałe lub zmienne), a także, czy wybrano raty stałe, czy malejące.

Jak obliczyć ratę kredytu?

Do obliczania raty kredytu można wykorzystać dostępne w Internecie kalkulatory kredytowe. Wystarczy wprowadzić do nich najważniejsze informacje na temat parametrów zobowiązania, a algorytm błyskawicznie obliczy wysokość comiesięcznej raty, a także inne aspekty kredytu, na przykład jego całkowity koszt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz