5 min
kredyt-na-karte-pobytu-czy-to-mozliwe

Z roku na rok coraz więcej obcokrajowców, głównie zza wschodniej granicy, przyjeżdża do Polski. Wybierają nasz kraj z różnych powodów, jednak w ostatnich latach są to najczęściej decyzje związane z poszukiwaniem lepiej płatnej pracy lub bardziej przyjaznego miejsca do życia. Jeszcze do niedawna, chcąc się zadomowić nie mogli swobodnie korzystać z finansowego wsparcia, jakim jest kredyt.

Wniosek o jakąkolwiek pożyczkę wiązał się z obowiązkiem posiadania polskiego obywatelstwa. Zmiany w prawie i precyzyjne określenie warunków udzielania kredytów sprawiły, że wzrosło zarówno zainteresowanie, jak i dostępność takiej formy pożyczki. Dziś banki i inne instytucje pożyczkowe chętnie udzielają pomocy finansowej cudzoziemcom, oferując wiele udogodnień, m.in. obsługę w ich języku. Aktualnie każdy obcokrajowiec może ubiegać się o taki sam kredyt lub pożyczkę jak Polacy, jednak musi spełnić precyzyjnie określone warunki.

Dzięki pomocy ekspertów Habza Finanse decyzje kredytową otrzymasz szybko i sprawnie.

Obawiasz się uciążliwych formalności związanych z kredytem? Korzystając z naszego wsparcia nie tylko oszczędzasz swój czas i energię, ale także pieniądze. Zadbamy, żeby pozyskać dla Ciebie kredyt na najlepszych możliwych warunkach, przy minimum formalności. Bez pobierania od Ciebie jakichkolwiek przedpłat.

Karta pobytu i aktualna wiza

Podstawowym warunkiem, jaki musi spełnić osoba spoza Unii Europejskiej, która ubiega się o wsparcie finansowe w banku lub instytucji pozabankowej jest posiadanie aktualnej wizy oraz karty stałego pobytu. Natomiast w przypadku obcokrajowców, którzy nie posiadają jeszcze stałej karty pobytu, zazwyczaj honorowana jest karta pobytu czasowego.

Kredyt na kartę pobytu – warunki, które należy spełnić

Aby otrzymać pożyczkę gotówkową lub kredyt na kartę pobytu, osoba przebywająca w Polsce musi również udokumentować posiadanie stałego i legalnego dochodu. Dodatkowym kryterium jest wysokość dochodu, która musi pozwalać na spłacanie zobowiązania. Innym istotnym wymogiem w niektórych przypadkach może okazać się również rodzaj umowy podpisanej z pracodawcą. I choć wszyscy kredytodawcy preferują umowę o pracę na czas nieokreślony, to umowa o pracę na czas określony zazwyczaj również jest honorowana. W związku z coraz większą liczbą osób czerpiących dochody z innych form zatrudnienia, banki i firmy pożyczkowe zaczęły również honorować umowy cywilnoprawne, czyli umowę zlecenie i umowę o dzieło, jak również kontrakt i samozatrudnienie. Jednak ubiegając się o wsparcie finansowe, warto wcześniej sprawdzić wszystkie wymagania wybranego kredytodawcy, ponieważ w każdej instytucji mogą się różnić.

Niezbędne dokumenty

Przy składaniu wniosku o kredyt lub pożyczkę gotówkową przez obcokrajowca instytucje finansowe zazwyczaj wymagają większej liczby dokumentów niż od polskich klientów. Wymogi te są podyktowane potrzebą dokładnej weryfikacji wnioskodawcy i jego wiarygodności.

Najważniejsze dokumenty:

  • karta pobytu stałego lub czasowego,
  • dowód osobisty i/lub paszport,
  • numer PESEL,
  • zgoda na zatrudnienie,
  • umowa o pracę lub zaświadczenie od pracodawcy potwierdzające zatrudnienie na terenie Polski,
  • zaświadczenie o meldunku na terenie Polski,
  • raport kredytowy z kraju pochodzenia.

Oprócz wymaganych dokumentów, podstawowym warunkiem przyjęcia wniosku obcokrajowca starającego się o kredyt jest posiadanie aktywnego konta w polskim banku.

Kredyt z minimum formalności w Habza Finanse.

Pozyskamy dla Ciebie kredyt, nawet w trudnej sytuacji. Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Niezależnie od tego co jest Twoim problemem, znajdziemy wyjście z sytuacji i pozyskamy dla Ciebie najkorzystniejsze finansowanie na dowolny cel.

Zdolność i historia kredytowa

Banki oraz firmy pożyczkowe przed przyznaniem kredytu sprawdzają dokładnie wiarygodność każdego klienta i oceniają możliwości terminowej spłaty zaciągniętego zobowiązania. Tak jak Polacy, również obcokrajowcy muszą wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową, która gwarantuje stałość dochodów i ich odpowiednią wysokość. Równie istotnym elementem, który ma wpływ na możliwość pozytywnego rozpatrzenia wniosku jest historia kredytowa z kraju pochodzenia. Kiedy jej weryfikacja nie jest możliwa, warto przed rozpoczęciem starań o wyższą kwotę kredytu zbudować ponownie pozytywną historię kredytową w Polsce, opartą o terminowe spłaty innych pożyczek. W przypadku wątpliwości związanych z uzyskaniem kredytu warto skorzystać z fachowej pomocy.

Habza Finanse to zespół specjalistów od trudnych kredytów. Indywidualny opiekun klienta podpowie jakie dokumenty należy przygotować, przeanalizuje dokładnie sytuację finansową i pomoże znaleźć najlepsze rozwiązanie. W przypadku kłopotów ze spłatą wcześniejszych zobowiązań doradca pomoże znaleźć optymalnie dostosowany kredyt konsolidacyjny. Wynegocjuje z bankiem najlepsze warunki i pomoże przejść wszystkie procedury.

Czy da się dostać kredyt będąc obcokrajowcem?

Bycie obcokrajowcem nie wyklucza dostania kredytu w Polsce, ale może się to wiązać z większą ilością formalności i w związku z tym dłuższym oczekiwaniem na decyzję kredytową. Kredyty są dostępne dla osób posiadających stałą lub czasową kartę pobytu.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt na kartę pobytu?

Kredyt na kartę pobytu wiąże się z koniecznością posiadania stałego, legalnego zatrudnienia na terenie naszego kraju. Bank może w związku z tym poprosić o dostarczenie szeregu dokumentów poświadczających ten fakt, takich jak zaświadczenie od pracodawcy czy wyciąg z polskiego konta bankowego, na które wpływa wynagrodzenie za pracę.

Czy bank zweryfikuje historię kredytową obcokrajowca?

Historia kredytowa potencjalnego klienta jest dla banku zawsze bardzo istotna, niezależnie od kraju pochodzenia kredytobiorcy. Pozwala ona bowiem lepiej ocenić ryzyko związane z udzieleniem kredytu. Dlatego też przy zaciąganiu kredytu na kartę pobytu może być konieczne dostarczenie informacji o historii kredytowej z kraju pochodzenia.

Oceń ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt

Masz pytania?

Zadzwoń teraz
Wypełnij krótki wniosek

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny
(09:00 - 19:00)