3 min
gdzie-dostane-kredyt-bez-z-dolnosci-kredytowej

W życiu każdego z nas pojawiają się niespodziewane wydatki. Niejednokrotnie ich wysokość przekracza nasze dochody lub w danym momencie nie jesteśmy w stanie ich pokryć. Wtedy najczęściej udajemy się do banku bądź innej instytucji pożyczkowej i okazuje się, że nie posiadamy tzw. zdolności kredytowej. Prościej mówiąc, bank uznaje, że nie będziemy w stanie terminowo regulować zobowiązań.

Czym jest zdolność kredytowa?

Na zdolność kredytową składają się takie czynniki, jak wysokość naszego wynagrodzenia i rodzaj źródła dochodu. Brane są również pod uwagę comiesięczne wydatki: zobowiązania wynikające z posiadanych już produktów bankowych (np. karty kredytowej, kredytu gotówkowego, kredytu samochodowego, kredytu hipotecznego, pożyczki pozabankowe). Istotne dla banku są również wydatki na bieżące utrzymanie (żywność, ubezpieczenie, media, paliwo etc.).

Zdolność kredytowa obliczana jest także na podstawie mniej oczywistych danych takich, jak wiek, wykształcenie, miejsce zamieszkania, zawód, pozycja rynkowa firmy. Na podstawie tych danych bank oszacowuje, jakiej wysokości kredytu może nam udzielić i jaki będzie czas jego spłaty.

Gdzie dostanę kredyt bez zdolności kredytowej?

Jak widać, decyzja o udzieleniu kredytu jest wynikiem szczegółowej analizy naszej sytuacji życiowej. Co mam zrobić, jeśli nie spełniam kryteriów wybranego przez nas banku? Gdzie dostanę kredyt bez zdolności kredytowej?

Zapytania do BIK

Musimy pamiętać, że każdy z banków podczas rozpatrywania naszego wniosku o kredyt wysyła zapytanie do Biura Informacji Kredytowej (BIK). Dysponuje ono informacjami na temat naszych zobowiązań i terminowości ich spłaty.

Im więcej takich zapytań na nasz temat zostanie wysłanych, tym trudniejsza będzie nasza sytuacja. Kolejne banki otrzymają informację, że nie uzyskaliśmy do tej pory kredytu, co z dużym prawdopodobieństwem świadczy o naszej złej sytuacji finansowej.

Przy pomocy dobrego doradcy kredytowego jesteśmy w stanie uniknąć tej sytuacji. Może on nam pomóc w wyborze instytucji finansowej lub parabanku, który udzieli nam pożyczki bez zdolności kredytowej lub bez wysyłania zapytania do BIK. Jeżeli poszukujemy dobrej pożyczki konsolidacyjnej, również nie warto działać na własną rękę.

Gdzie dostanę kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej?

Doradca kredytowy może zasugerować najlepsze rozwiązanie i powiedzieć, gdzie dostanę kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej. Niestety, w większości firm współpraca kończy się z dniem podpisania umowy kredytowania z bankiem.  Na szczęście w przypadku nawiązania współpracy z naszą firmą, klient zyskuje wsparcie eksperta finansowego od początku do końca obowiązywania umowy. W przypadku tego typu usług bardzo istotną kwestią będzie właśnie fachowe doradztwo i pomoc na każdym etapie współpracy.

HABZA Finanse to zupełnie inny zespół doradców. Nasz pośrednik kredytowy nie tylko negocjuje najlepsze warunki kredytu, ale towarzyszy Ci również, gdy w trakcie spłaty pojawią się jakieś wątpliwości lub problemy. W każdej chwili jesteśmy do Twojej dyspozycji i służymy pomocą.

Nie pobieramy żadnych opłat wstępnych. Nie musisz martwić się dodatkowymi kosztami związanymi z ustaleniem zdolności kredytowej czy wypełnieniem wniosku o kredyt konsolidacyjny. Jedyną opłatę pobieramy w przypadku uzyskania pozytywnej decyzji w banku.

Łukasz
Ekspert kredytowy

602 868 802
lukasz.k2@habza.com.pl

Oceń ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt

Masz pytania?

Zadzwoń teraz
Wypełnij krótki wniosek

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny
(09:00 - 19:00)