kredyt przez internet

Kredyt przez Internet. Jak to wygląda w praktyce

W dzisiejszych czasach wzięcie kredytu nie wymaga już wizyty w placówce banku czy siedzibie firmy pożyczkowej. Wszystkie niezbędne formalności możemy załatwić przez Internet, bez wychodzenia z domu. Składanie wniosku online nie zajmuje dużo czasu, jest nieskomplikowane i wygląda podobnie jak w oddziale banku. Wystarczy dokładnie wypełnić formularz i podać wszystkie wymagane informacje.

Kredyt przez internet

Wybierając kredyt przez Internet, musimy wziąć pod uwagę nie tylko wygodę, ale również pewne ograniczenia. Przede wszystkim maksymalna kwota kredytu dostępna przez Internet to najczęściej 50 000 PLN, choć zdarzają się instytucje, które oferują kwoty znacznie wyższe. Część banków preferuje przyznawanie kredytu online klientom, którzy posiadają już u nich konta.

 

 

Zanim zdecydujemy się złożyć wniosek warto skorzystać z graficznej symulacji kosztów kredytu, którą znajdziemy na stronie banku. Dzięki niej możemy określić potrzebną kwotę oraz termin spłaty. W zależności od ustawienia suwaków otrzymamy wynik z informacją dotyczącą wysokości raty i kosztów interesującego nas kredytu. Jeśli kwota, okres kredytowania i całkowity koszt pożyczki odpowiada naszym potrzebom i możliwościom terminowej spłaty, możemy rozpocząć wypełnianie wniosku online.

Wniosek na kredyt przez internet

Podczas wypełniania wniosku, w pierwszej kolejności zostaniemy poproszeni o podstawowe dane osobowe oraz plik ze zdjęciem dokumentu tożsamości, który należy przygotować wcześniej. Następnie możemy znaleźć w formularzu pytania o stan cywilny, wykształcenie, posiadaną nieruchomość czy liczbę osób w gospodarstwie domowym, jak również pytania dotyczące zatrudnienia lub prowadzonej działalności gospodarczej oraz wysokości zarobków lub innych przychodów w postaci renty czy emerytury. Następnie zostaniemy poproszeni o informacje na temat aktualnych zobowiązań w stosunku do innych instytucji lub sprawdzenie poprawności i potwierdzenie danych z raportu Biura Informacji Kredytowej, które zostały pobrane przez bank po podaniu danych.
Gdy poprawnie wypełniony wniosek zostanie zaakceptowany przez bankowy system, możemy zobaczyć wstępną decyzję już po kilku sekundach. Podpisanie umowy odbywa się najczęściej przez wpisanie kodu, który dostajemy w wiadomości SMS na podany numer telefonu. W niektórych bankach zamiast wpisania kodu jesteśmy proszeni o dokonanie przelewu weryfikacyjnego lub dostajemy umowę za pośrednictwem kuriera. Po sfinalizowaniu umowy wnioskowana kwota pojawia się na wskazanym rachunku bankowym.

Rosnąca popularność kredytów przez internet

Ze względu na wygodę i oszczędność czasu kredyty przez Internet zyskują coraz większą popularność. Jednak należy pamiętać, że składanie wniosku i udostępnianie danych osobowych wiąże się z pewnym ryzykiem. Jeśli nasze dane, hasła lub kody trafią w ręce internetowych przestępców, mogą zostać wykorzystane do kradzieży. Aby nie paść ofiarą oszustów należy zabezpieczyć komputer przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem wykradającym hasła. Równie istotna jest regularna aktualizacja systemu oraz przeglądarki lub aplikacji mobilnej banku.

Kredyt przez internet a bezpieczeństwo

Przed wypełnieniem wniosku należy upewnić się, czy korzystamy z autentycznej strony banku oraz czy połączenie jest szyfrowane. Prawidłowo adres strony banku powinien zaczynać się od protokołu https:// i być oznaczony symbolem zamkniętej kłódki, czyli bezpiecznego połączenia. Przed wysłaniem przelewu weryfikacyjnego należy upewnić się czy wszystkie dane są prawidłowe, ponieważ istnieje złośliwe oprogramowanie, które podmienia skopiowany numer rachunku odbiorcy na inny numer. Przestępcy wykorzystują fakt, że większość osób nie porównuje numeru skopiowanego rachunku. Ważne jest również używanie trudnych i unikalnych (nigdzie indziej nie używanych!) haseł i ich regularne zmienianie.

Habza Finanse – zespół doświadczonych doradców kredytowych pomoże we wszelkich formalnościach związanych z uzyskaniem korzystnego kredytu online, a w przypadku posiadania trudnospłacalnych zobowiązań indywidualny doradca znajdzie dobrą ofertę kredytu konsolidacyjnego i wynegocjuje warunki dostosowane do aktualnych możliwości klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz