Atrakcyjne pożyczki unijne z niskim oprocentowaniem. Możesz przeznaczyć je na inwestycje lub bieżące potrzeby firmy, takie jak:

 • wynagrodzenia pracowników,
 • zatowarowanie, zakup półproduktów,
 • spłatę zobowiązań handlowych,
 • spłatę bieżących rat leasingu, kredytów lub pożyczek
 • spłata zobowiązań w ZUS i US.

Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 KC


Dla kogo przeznaczone są pożyczki unijne?

Korzystne pożyczki unijne dla firm są dostępne dla przedsiębiorstwa z dowolnej branży, o ile spełnia ono następujące warunki:
Z finansowania mogą skorzystać firmy zarejestrowane w dowolnym miejscu w Polsce, niezależnie od ich rozmiaru (mogą to być zarówno małe, jak i średnie lub duże firmy). Pożyczki unijne są ponadto skierowane do wszystkich typów spółek.

Darmowa konsultacja pozwoli Ci..

… dowiedzieć się, jakie kroki możesz podjąć, aby ustabilizować sytuację finansową swojej firmy i uzyskać korzystną pożyczkę.


Pożyczki inwestycyjne – warunki

Uniwersalność
Pożyczki unijne mają charakter uniwersalny – są stworzone z myślą o dużych podmiotach, jak i firmach z sektora MŚP.

Niskie oprocentowanie
Zobowiązania z UE są znacznie niżej oprocentowane niż analogiczne pożyczki dostępne w bankach komercyjnych.

Różnorodność celów
Pożyczkami unijnymi można sfinansować różnorodne cele, od zakupu nieruchomości, po opłacenie rat innych zobowiązań.

Elastyczny okres spłaty
W zależności od celu pożyczki unijnej, można ją zaciągnąć na okres wynoszący kilka lat lub nawet dekadę

Możliwość karencji w spłacie
Niektóre formy pożyczek unijnych dopuszczają karencję w spłacie do kilku lub kilkunastu miesięcy od ich zaciągnięcia.

Bezpieczeństwo
Pożyczki unijne charakteryzują się nie tylko korzystnymi warunkami, ale też wysokim poziomem bezpieczeństwa transakcji.


Etapy pozyskiwania pożyczek unijnych z Habza Finanse

1. Analiza sytuacji finansowej firmy i możliwych rozwiązań

Każdy klient jest inny i wymaga indywidualnego podejścia. W związku z tym pierwsze kroki podejmowane po rozpoczęciu współpracy to:

 • bezpłatna analiza zdolności kredytowej firmy oraz innych aspektów jej sytuacji finansowej, w tym także historii kredytowej,
 • opracowanie propozycji najbardziej korzystnych rozwiązań dla danej firmy, uwzględniających jej potrzeby i oczekiwania.

Nasi eksperci w swoich działaniach wykorzystują wieloletnie doświadczenie, a także szerokie kwalifikacje i wiedzę na temat pożyczek unijnych. Dzięki temu jesteśmy w stanie znaleźć najbardziej optymalne rozwiązanie dla każdego klienta.

“Za każdym razem, kiedy widzisz biznes, który odnosi sukces, oznacza to, że ktoś kiedyś podjął odważną decyzję”

2. Wybór najkorzystniejszych pożyczek unijnych

Doradcy opracowują plan działania i przedstawiają najbardziej opłacalne pożyczki unijne dla danej firmy, charakteryzujące się:
Ostateczna decyzja w zakresie podejmowanych działań zależy zawsze od pożyczkobiorcy. Z naszej strony oferujemy kompleksowe doradztwo, w trakcie którego zawsze na pierwszym miejscu stawiamy pełną satysfakcję klienta.

Potrzebujesz profesjonalnego doradztwa?

Masz pytanie o kredyt, inwestycję lub usługi dla firm? Prześlij nam wiadomość, a niezwłocznie postaramy się pomóc.

3. Wsparcie w kwestiach formalnych przed i po zaciągnięciu pożyczki

Nasi klienci mogą liczyć na profesjonalne wsparcie zarówno przed zaciągnięciem pożyczki, jak i po. Obejmuje ono przede wszystkim:

 • ekspercką pomoc w opracowywaniu wniosku o pożyczkę, tak aby zmaksymalizować szansę na jego pełną akceptację,
 • asystę przy prawidłowym rozliczeniu pożyczki, zgodnie z wymogami stawianymi przez Unię Europejską.

Kwestie formalne związane z pożyczkami unijnymi na pierwszy rzut oka mogą wydawać się skomplikowane, w praktyce jednak nie muszą takie być. Z naszą pomocą uzyskanie i późniejsze rozliczenie zobowiązania jest proste i bezstresowe.Pytania i odpowiedzi dotyczące pożyczek unijnych.

Czy pożyczki unijne bez BIK są możliwe?

Pytanie o pożyczki unijne bez BIK w praktyce jest pytaniem o to, czy potencjalny wierzyciel akceptuje wpisy dotyczące nieterminowej spłaty dotychczasowych zobowiązań. Mowa tutaj zarówno o wpisach w BIK-u, jak i w różnorodnych bazach dłużników. W przypadku większości pożyczek unijnych warunkiem finansowania jest brak zaległości w BIK, BIG i KRD. Wyjątkiem są tutaj pożyczki płynnościowe, w przypadku których opóźnienia są akceptowalne pod warunkiem, że powstały po wybuchu pandemii koronawirusa i bezpośrednio z jej powodu, a wcześniej firma tego typu problemów finansowych nie miała. Wymagania dotyczące braku opóźnień wynikają z faktu, że pożyczki mają z zasady trafiać do rzetelnych pożyczkobiorców, którzy będą z dużym prawdopodobieństwem spłacać je w terminie i którym nie grozi zawieszenie lub zakończenie działalności w najbliższym czasie.

Pożyczki unijne a Tarcza Antykryzysowa – co warto wiedzieć?

W ramach Tarczy Antykryzysowej wielokrotnie oferowane były polskim przedsiębiorcom różnego rodzaju narzędzia wsparcia w trudnym okresie spowodowanym pandemią koronawirusa. Wśród nich można wymienić umorzenie lub wstrzymanie składek ZUS, a także bezzwrotne pożyczki opiewające na stosunkowo niewielkie kwoty. Rzeczonych pożyczek nie należy jednak mylić z pożyczkami unijnymi, a więc udzielanymi z funduszy Unii Europejskiej. Są to inne produkty finansowe, udzielane na zupełnie innych warunkach i w innym trybie. Mogą w związku z tym wymagać specjalistycznej wiedzy, aby proces ich zaciągania przebiegał bezstresowo i zajął jak najmniej czasu. Zapraszamy do kontaktu z nami w przypadku chęci skorzystania ze wsparcia osób posiadających tego rodzaju kompetencje. Z reguły pożyczki unijne są to zobowiązania zwrotne udzielane na znacznie wyższe kwoty. Z uwagi na niekomercyjny charakter, wyróżniają się one bardzo korzystnymi warunkami spłaty, stąd też cieszą się dużą popularnością wśród polskich przedsiębiorców.

Jakie pożyczki unijne będą najlepsze w przypadku problemów spowodowanych koronawirusem?

Opóźnienia w spłacie zobowiązań czy ograniczone przychody to problemy, które dotknęły wielu polskich przedsiębiorców i utrudniły normalne funkcjonowanie ich firm. Tego typu kwestie mogą też okazać się problematyczne właśnie przy pozyskiwaniu zewnętrznego finansowania. Dla wielu pożyczkodawców mogą bowiem oznaczać, że udzielenie pozytywnej decyzji danej firmie będzie wiązało się z bardzo dużym ryzykiem. Krótko mówiąc, firma dotknięta poważnie skutkami pandemii nie jest często uważana za wiarygodnego kredytobiorcę. Dlatego też szczególnie istotnym typem pożyczki unijnej w kontekście pandemii koronawirusa jest pożyczka płynnościowa. Jest ona skierowana właśnie do firm, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej spowodowanej bezpośrednio COVID-19. Celem udzielania pożyczek płynnościowych ze środków Unii Europejskiej jest zapobieżenie bankructwu firm, które przed wybuchem pandemii funkcjonowały dobrze, a problemy pojawiły się konkretnie z jej powodu.

Pożyczki unijne na działalność gospodarczą – co można nimi sfinansować?

Pożyczki unijne na działalność gospodarczą dają znacznie szersze możliwości niż można by się było spodziewać. Pozwalają między innymi na sfinansowanie wszelkiej maści inwestycji, takich jak chociażby zakup lub budowa nieruchomości firmowych, zakup patentów, licencji, oprogramowania, maszyn i pojazdów czy wdrożenie nowych technologii. Jednocześnie trzeba wskazać, że pożyczki unijne dla firm to nie tylko pożyczki inwestycyjne. Dostępne są także pożyczki obrotowe oraz pożyczki płynnościowe, które pozwalają na sfinansowanie, nie projektów prowadzących do rozwoju firmy, a bieżących potrzeb, tak aby przedsiębiorstwo mogło dalej działać. Rzeczone bieżące potrzeby mogą mocno różnić się w zależności od branży i charakteru prowadzonej działalności. Wśród najczęściej spotykanych z nich można wymienić podatki i składki ZUS oraz US, raty innych zobowiązań finansowych oraz wynagrodzenia pracownicze.

Ile mogą wynieść pożyczki unijne dla małych firm?

W przypadku wielu typów pożyczek unijnych stosuje się rozgraniczenie w zakresie maksymalnej kwoty zobowiązania. Inne kwoty są dostępne dla mniejszych przedsiębiorstw, a inne dla dużych. Wysokość dostępnej kwoty może być uzależniona od uzyskiwanych przychodów. Warto jednak zaznaczyć, że nawet w przypadku mikro i małych przedsiębiorstw możliwości finansowania z Unii Europejskiej są bardzo atrakcyjne. Choćby w przypadku pożyczek inwestycyjnych firmy z sektora MŚP mogą liczyć nawet na 2 miliony złotych, co powinno pozwolić na realizację bardzo ambitnych planów i projektów. Z kolei pożyczki obrotowe dla mniejszych przedsiębiorstw udzielane są na kwoty do 500 000 złotych. Biorąc pod uwagę, że mowa tutaj o zobowiązaniach mających na celu zaspokojenie bieżących potrzeb firmy, taka kwota, w większości przypadków, również powinna okazać się jak najbardziej wystarczająca.

Na jaki okres udzielane są pożyczki unijne dla przedsiębiorców?

Okres spłaty pożyczki unijnej zależy od preferencji pożyczkobiorcy, ale też zasad ustanowionych przez pożyczkodawcę w odniesieniu do określonego typu zobowiązań. Inny jest bowiem maksymalny okres spłaty w przypadku pożyczek unijnych inwestycyjnych, a inny choćby w przypadku pożyczek obrotowych. Jest tak, ponieważ poszczególne rodzaje pożyczek mają inne cele i inne maksymalne kwoty. Przykładowo, pożyczki inwestycyjne udzielane są często na realizację bardzo dużych i kosztownych projektów, które mogą zwrócić się dopiero za pewien czas. Dlatego też udzielane są na duże kwoty i długi okres, co pozwala na obniżenie raty. W ich przypadku okres spłaty może wynieść nawet 10 lat. Z kolei jeśli chodzi o pożyczki unijne obrotowe, udzielane na mniejsze kwoty i na bieżące cele, okres spłaty z reguły jest krótszy i wynosi maksymalnie kilka lat.

Czy pożyczki z Unii Europejskiej dla firm się opłacają?

Pożyczki unijne dla firm uważane są za jedną z najbardziej atrakcyjnych form zewnętrznego finansowania przedsiębiorstw. Wynika to przede wszystkim z ich atrakcyjnych warunków w zakresie oprocentowania zobowiązania i innych kosztów z nim związanych. W przeciwieństwie do zwykłych pożyczek i kredytów udzielanych przez banki komercyjne, celem udzielania zobowiązań nie jest dla wierzyciela zarobek, a wspomożenie przedsiębiorców. Jest to spowodowane tym, że przedsiębiorstwa zapewniają miejsca pracy i sprawne funkcjonowanie gospodarki, a więc wspieranie ich leży w interesie zarówno państwa, jak i Unii Europejskiej. Niskie oprocentowanie powoduje, że nie będziemy musieli zwrócić bardzo dużo ponad kwotę, którą pożyczamy, a więc firma nie zostanie dodatkowo obciążona wysokimi kosztami pożyczki. To szczególnie istotna kwestia w przypadku pożyczek unijnych dedykowanych konkretnie firmom mającym kłopoty finansowe, ponieważ mogłyby one nie być w stanie spłacić w terminie pożyczki o wysokim koszcie.

Czym są pożyczki unijne płynnościowe?

Jednym z popularniejszych w ostatnim czasie typów pożyczek unijnych są tak zwane pożyczki płynnościowe. Służą one przywróceniu płynności finansowej lub uniknięciu jej utraty w firmach, które szczególnie ciężko zniosły trwającą w Polsce pandemię koronawirusa. Środki finansowe pozyskane w ramach tej pożyczki mogą zostać przeznaczone na wszelkie wydatki związane z bieżącym funkcjonowaniem przedsiębiorstwa. Przykładowo można je wykorzystać na opłacenie wynagrodzeń pracowniczych, zatowarowanie sklepu, zakup półproduktów niezbędnych do kontynuowania produkcji i nie tylko. Stosunkowo wysoka maksymalna kwota pożyczki płynnościowej, w połączeniu z atrakcyjnym oprocentowaniem i optymalnym okresem spłaty, sprawiają, że jest to typ zobowiązania, którym warto się zainteresować. Szczególnie w sytuacji, w której firma bardzo potrzebuje zewnętrznego finansowania i nie chce zdawać się na droższe niż pożyczki unijne dla firm kredyty, dostępne w bankach komercyjnych i firmach pożyczkowych.


Sprawdź również nasze pozostałe usługi

kredyt obrotowy
kredyt inwestycyjny
kredyt na spłatę zus i us

Pożyczki inwestycyjne Przykład reprezentatywny.

Całkowita kwota kredytu/pożyczki: 100 000,00 zł, liczba rat: 60, oprocentowanie nominalne [zmienne]: 6,99 %, opłata przygotowawcza: 0,00 zł, koszt ubezpieczenia kredytu: 0,00 zł, łączna kwota miesięcznych opłat administracyjnych: 0,00 zł, łączna kwota odsetek: 18 778,87 zł, RRSO: 7,22%, rata miesięczna 1979,65 zł, całkowity koszt: 18 778,87 zł, całkowita kwota do spłaty: 118 778,87 zł. Minimalny okres kredytowania: 3 miesiące, maksymalny okres kredytowania: 120 miesięcy. Ostateczne warunki kredytowania zależą od oceny zdolności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu/pożyczki oraz daty płatności pierwszej raty. Informacja handlowa wg stanu na dzień 20.09.2021 r.

Pożyczki unijne z Habza Finanse to:

 • Do 2 000 000 zł

  dla MŚP

 • Dogodny okres spłaty

  — maksymalnie 10 lat

 • Od 4,88 %

  STAŁE oprocentowanie w skali roku


Poznaj opinie

Naszych klientów

Wielkie podziękowanie dla Pana Mateusza Końskiego za pełne zaangażowanie w mojej sprawie, pomoc a przede wszystkim fachowe doradztwo. Profesjonalne podejście i bardzo…
Szymon

Polecam współpracę z Panem Marcelim Kwaśniewskim. Świetny kontakt, fachowość i ogromna wiedza. Pan Marceli sprawy trudne załatwia "od ręki", na beznadziejne potrzebuje…
Hanna Kurkiewicz

Bardzo dziękuję firmie Habza Finanse zwłaszcza p.Marcelemu Kwaśniewskiemu za szybką pomoc i uzyskanie kredytu bankowego na normalnych warunkach.Mój przypadek był trudny ponieważ…
Piotr


Najnowsze artykuły

Na naszym blogu

Kontakt

Masz pytania?

Zadzwoń teraz
Wypełnij krótki wniosek

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny
(09:00 - 19:00)

Wniosek skrócony