Pożyczki płynnościowe ze środków UE
Inwestycje to ważny punkt rozwoju przedsiębiorstw niezależnie od ich wielkości. Unia Europejska, Korzystne pożyczki unijne, dzięki którym ustabilizujesz sytuację finansową swojej firmy.
Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 KC
Poznaj opinie
Naszych klientów
Pożyczki płynnościowe ze środków UE
z Habza Finanse to:

Do 500 000 zł

Prowizja 0%

Oprocentowanie
7,17%

Wojciech – Ekspert kredytów firmowych
- Posiada doświadczenie, jako analityk w dwóch bankach, zarówno od strony klienta firmowego,
jak i klienta indywidualnego. - W pełni angażuje się w każdą sprawę, którą prowadzi i dokładnie analizuje sytuację klienta.
Kto może skorzystać z pożyczki płynnościowej?

Pożyczka płynnościowa przeznaczona jest dla wszystkich typów spółek istniejących w Polsce.
Można z niej skorzystać, o ile:
Pożyczka płynnościowa ma uniwersalny charakter, co sprawia, że sprawdzi się doskonale w wielu różnorodnych branżach.
Sprawdź, czy pożyczka płynnościowa ze środków UE to najlepsze rozwiązanie w Twojej sytuacji!
Uzyskaj pieniądze na rozwój Twojej firmy.
Pożyczki płynnościowe – warunki
Dlaczego warto postawić na współpracę
z Habza Finanse?

Działamy kompleksowo
Przeanalizujemy Twoją sytuację finansową, zweryfikujemy potrzeby i możliwości, sprawdzimy, jak dotychczas wyglądała Twoja historia kredytowa, a także jaki jest aktualny stan Twojego zadłużenia dzięki raportom z BIK czy KRD.

Wiedza i znajomość przepisów to nie wszystko
Nasi doradcy to specjaliści z wieloletnim stażem, którzy jak nikt inny, znają wszelkie praktyki i sposób działania poszczególnych instytucji. Dzięki temu wiemy, gdzie warto złożyć wniosek o kredyt, a także czego się wystrzegać.

Przeprowadzimy Cię przez cały proces kredytowania
Jesteśmy dla Ciebie od pierwszego dnia, aż do momentu spłaty ostatniej raty nowego zobowiązania. Odpowiemy na wszelkie pytania, pomożemy skompletować potrzebną dokumentację, a sprawy niewymagające Twojego udziału załatwimy bezzwłocznie.

Nie pobieramy przedpłat
Dzięki temu nasi Klienci nic nie ryzykują. Nie musisz więc mieć obaw, że nie stać Cię na naszą pomoc. Złożenie zapytania jest bezpłatne. Czas nie działa jednak na Twoją korzyść, więc nie zwlekaj i dowiedz się, jak możemy Ci pomóc, jeszcze dziś.
Kontakt
Pomożemy Ci uzyskać pożyczkę płynnościową ze środków UE.
Odpowiemy na wszystkie pytania, wyjaśnimy różnice między ofertami różnych banków i wskażemy, która z nich będzie dla Ciebie najbardziej opłacalna.
Skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny (09:00 - 19:00)
Etapy pozyskiwania pożyczki obrotowej dla klienta:
1. Analiza zdolności kredytowej przedsiębiorstwa i omówienie jego potrzeb
Nasi eksperci przeanalizują zdolność kredytową Twojego przedsiębiorstwa. Dowiesz się również jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać pożyczkę inwestycyjną. Wyjaśnimy Ci, jak wyglądają poszczególne etapy starania się o finansowanie.
Cel pożyczki inwestycyjnej jest bardzo ważny, dlatego omówimy potrzeby Twojej firmy. Środki pochodzące z pożyczki inwestycyjnej można przeznaczyć na rozwój firmy oraz zakup: nieruchomości, samochodów, maszyn i wielu innych rzeczy.
2. Przedstawienie najlepszych ofert pożyczek płynnościowych
Po ustaleniu możliwości finansowych firmy wyszukujemy i przedstawiamy najlepsze oferty pożyczek płynnościowych. Charakteryzują się one:
Chętnie odpowiadamy na wszelkie pytania związane z pożyczką i objaśniamy nawet najbardziej skomplikowane koncepty w przejrzysty sposób. Naszym priorytetem jest pełna satysfakcja klienta z warunków wybranej oferty.
3. Podpisanie dokumentów potrzebnych do uzyskania pożyczki płynnościowej
Nasza pomoc nie kończy się na wyselekcjonowaniu dla klienta pożyczki płynnościowej. Udzielamy wsparcia także w kolejnym etapie jej pozyskiwania, a mianowicie:
- pomagamy w zebraniu niezbędnych dokumentów (wskazujemy, jaka dokumentacja jest konieczne i doradzamy, gdzie można ją uzyskać)
- przygotowujemy wnioski o udzielenie zobowiązania (a także pomagamy w późniejszym czasie prawidłowo i w pełni zgodnie z prawem je rozliczyć)
Z naszym wsparciem proces pozyskiwania pożyczki jest maksymalnie szybki, sprawny i bezstresowy. Dodatkowo, nie trzeba się martwić, że zostanie popełniony jakikolwiek błąd, który przedłuży oczekiwanie na decyzję.
Kontakt
Zastanawiasz się, kto może pomóc? Doradcy Habza Finanse!
Pożyczki płynnościowe ze środków UE – sprawdź możliwości.
Skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny (09:00 - 19:00)
Skontaktuj się z nami
Pośrednik kredytowy:
- Odpowie na Twoje pytania
- Wyszuka optymalnie dopasowaną ofertę
- Pomoże w wypełnianiu wniosku
- Zapewni wsparcie merytoryczne podczas trwania okresu kredytowania

Wojciech – Ekspert kredytów firmowych
- Posiada doświadczenie, jako analityk w dwóch bankach, zarówno od strony klienta firmowego,
jak i klienta indywidualnego. - W pełni angażuje się w każdą sprawę, którą prowadzi i dokładnie analizuje sytuację klienta.
Co to jest pożyczka płynnościowa?
Pożyczka płynnościowa to zobowiązanie finansowe dedykowane przedsiębiorcom, którzy napotkali na trudności finansowe lub spodziewają się, że mogą one nastąpić, w związku z pandemią koronawirusa w Polsce. Celem pożyczki jest wspomożenie polskich przedsiębiorców, którzy nie ze swojej winy, a z uwagi na załamanie ogólnoświatowego rynku stracili stabilność finansową. Z uwagi na fakt, że jest ona udzielana z Funduszy Unii Europejskiej, charakteryzuje się atrakcyjnymi warunkami spłaty, w tym przede wszystkim niskim oprocentowaniem. W wielu przypadkach może okazać się korzystniejszym rozwiązaniem niż analogiczna pożyczka uzyskana w banku komercyjnym. Niski koszt pożyczki oznacza, że jej terminowa spłata nie powinna stanowić problemu i nie nadwyręży zanadto budżetu firmy. Jednocześnie wysoka maksymalna kwota zobowiązania pozwala na opłacenie wszelkich bieżących wydatków i uniknięcie przestojów w pracy.
Na co można przeznaczyć pożyczkę płynnościową?
Pożyczkę płynnościową można przeznaczyć na bardzo wiele różnych celów związanych z podtrzymaniem lub odzyskaniem płynności finansowej przedsiębiorstwa. Wśród najpopularniejszych wydatków można wymienić opłacenie wynagrodzeń pracowników, a także zakup towarów (bądź półproduktów potrzebnych do wytworzenia towarów lub świadczenia usług). Za pomocą tego rodzaju pożyczki można również spłacić zobowiązania w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Urzędzie Skarbowym. Pożyczka płynnościowa to również sposób na poradzenie sobie z ratami innych dotychczas zaciągniętych pożyczek i kredytów, a także ratami leasingu. Kolejnym wartym odnotowania rozwiązaniem jest spłacanie zaległych zobowiązań wobec firm trzecich. Wszystkie te przykłady to jednak tylko czubek góry lodowej możliwości, jakie daje ten produkt finansowy. To, jakie rozwiązanie będzie najlepsze, zależy od takich kwestii, jak branża, w której działa dana firma i jej aktualna sytuacja finansowa.
Czy samozatrudnieni mogą wziąć pożyczkę płynnościową?
Pożyczka płynnościowa to produkt finansowy przeznaczony dla przedsiębiorców z różnorodnych kategorii. Mogą z niej skorzystać zarówno mikroprzedsiębiorcy, jak i większe podmioty (małe, średnie czy nawet duże firmy). Nie ma tutaj znaczenia nawet forma działalności, nie istnieje również ograniczenie co do branż, w których potencjalny pożyczkobiorca może działać. Warunkiem jest jedynie prowadzenie zarejestrowanej działalności w Polsce i spełnienie wymagań dotyczących sytuacji finansowej firmy (a więc m.in. ewentualnych opóźnień w spłacie zobowiązań, a także tego, czy ucierpiała ona finansowo w związku z pandemią koronawirusa). Należy pamiętać, że każda sytuacja jest nieco inna, w związku z czym najlepszym rozwiązaniem jest uzyskanie indywidualnej porady. Zwracając się do nas po pomoc, można liczyć na profesjonalne doradztwo, oparte na wiedzy i doświadczeniu.
Jakie dokumenty są potrzebne do pożyczki płynnościowej?
Dokładna lista dokumentów, które okażą się niezbędne do zaciągnięcia pożyczki płynnościowej jest w dużej mierze zależna od okoliczności. Z pewnością zawsze konieczne będzie wypełnienie wniosku kredytowego, a także wszelkich załączników, które wskaże pożyczkodawca. Dodatkowo, można spodziewać się wymagań w zakresie dokumentów powiązanych z księgowością i ogółem sytuacją finansową firmy (a więc na przykład wyciągów z kont bankowych czy zaświadczeń z ZUS lub US). Dzięki temu potencjalny wierzyciel będzie w stanie oszacować zdolność kredytową firmy i ustalić, jaką maksymalnie kwotę może jej przekazać. Nasi eksperci przechodzili przez formalności związane z pozyskiwaniem pożyczek płynnościowych niezliczone ilości razy, w związku z czym warto zasięgnąć ich porady przy zaciąganiu pożyczek unijnych. Dzięki temu cały proces przebiegnie znacznie szybciej, bez niepotrzebnego stresu.
Ile wynosi oprocentowanie pożyczki płynnościowej?
Z uwagi na finansowanie z funduszy Unii Europejskiej, oprocentowanie pożyczki płynnościowej jest niższe niż w przypadku podobnych zobowiązań, które można znaleźć w komercyjnych bankach i firmach pożyczkowych. Zaczyna się już od 0,06% w skali roku. Oprocentowanie jest bez wątpienia jednym z najistotniejszych parametrów każdej pożyczki, z uwagi na fakt, że bezpośrednio wpływa na odsetki od zobowiązania, a co za tym idzie, jego ostateczny koszt. Dokładne warunki finansowania ustalane są indywidualnie na podstawie takich kwestii, jak kwota finansowania i sytuacja finansowa firmy. Zapraszamy do skontaktowania się z nami w celu przeanalizowania zdolności kredytowej i innych kluczowych aspektów, a następnie skorzystania z profesjonalnego doradztwa.
Pożyczka płynnościowa a podatek – czy jest kosztem uzyskania przychodu?
Często można spotkać się z pytaniami dotyczącymi tego, jakie możliwości optymalizacji podatkowej dają pożyczki i kredyty dla przedsiębiorców. Obecne przepisy podatkowe wskazują, że kapitału pożyczki nie można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Dotyczy to zarówno pożyczki płynnościowej, jak i innych pożyczek unijnych oraz zobowiązań zaciąganych w bankach komercyjnych. Należy jednak pamiętać, że rata pożyczki składa się z dwóch części, a mianowicie części kapitałowej i odsetkowej. Odsetki, a więc zapłata dla wierzyciela za okres, przez który dysponowaliśmy jego środkami, zależne są od oprocentowania zobowiązania. Co ważne, część odsetkowa raty może stanowić koszt uzyskania przychodu, a więc obniżyć podstawę opodatkowania i co za tym idzie, podatek dochodowy. Warto wiedzieć, że odsetki od pożyczki można odliczyć od podatku jedynie w przypadku, gdy faktycznie zostały opłacone.
Dlaczego warto brać pożyczki płynnościowe dla firm?
Pożyczki płynnościowe są wartym rozważenia rozwiązaniem przede wszystkim z uwagi na ich opłacalność. Dzięki temu, że są to pożyczki z Unii Europejskiej, pozwalają pozyskać duże kwoty przy relatywnie niskim koszcie. Jest to szczególnie istotne, jeśli weźmiemy pod uwagę, że są to zobowiązania skierowane do firm, które przechodzą przez trudny okres z uwagi na pandemię COVID-19. Dla takich przedsiębiorstw szczególnie istotne jest zminimalizowanie kosztów związanych z zaciąganym zobowiązaniem. Decydując się na pożyczkę płynnościową z UE, można mieć pewność, że zobowiązanie będzie pomagało w ustabilizowaniu sytuacji finansowej firmy, a nie pogorszy jej. Warto wiedzieć, że pożyczki unijne to szeroka kategoria, która obejmuje nie tylko pożyczki płynnościowe, ale również inne rodzaje zobowiązań finansowych. W jej skład wchodzą także między innymi pożyczki inwestycyjne oraz pożyczki obrotowe.
Pożyczka płynnościowa dla start-upów – czy jest możliwa?
Start-upy to jedna z grup firm najbardziej narażonych na problemy z płynnością finansową spowodowane pandemią COVID-19. Młode przedsiębiorstwa natrafiły na trudności z uwagi na takie kwestie, jak nierzetelność kontrahentów, obniżony popyt na usługi i produkty, restrykcje utrudniające lub całkowicie uniemożliwiające prowadzenie działalności i nie tylko. Pożyczka płynnościowa dla start-upów może być rozwiązaniem, które pozwoli uniknąć dalszego pogarszania się sytuacji finansowej firmy i sprawi, że działalność stanie na nogi. To, czy firmie uda się uzyskać finansowanie, zależy od szczegółów sprawy. Najlepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się do naszych ekspertów i poproszenie, aby dokonali analizy sytuacji i wskazali, jakie kroki najlepiej podjąć. Doradcy chętnie pomogą w uzyskaniu korzystnej pożyczki unijnej, czy to płynnościowej, czy innej, jeśli okaże się, że lepszym wyjściem będzie na przykład pożyczka obrotowa czy inwestycyjna.
Sprawdź również nasze pozostałe usługi


