kredyt-konsolidacyjny-gdzie-najlatwiej-dostac

Kredyt konsolidacyjny – gdzie najłatwiej dostać?

Zaciąganie kredytów i pożyczek staje się coraz bardziej popularnym sposobem na ratowanie domowego budżetu, podniesienie statusu społecznego, realizację marzeń, jak również chwilowych zachcianek. Czasem wynika z życiowej konieczności, jednak w większości przypadków są to środki przeznaczane na samochody, mieszkania, meble, nowoczesną elektronikę i smartfony. Kiedy nasza sytuacja finansowa i zawodowa jest stabilna, terminowe spłacanie zobowiązań nie stanowi dużego obciążenia. Jednak zdarzają się sytuacje, które trudno przewidzieć. Wystarczy niespodziewana redukcja etatów, nieszczęśliwy wypadek czy choroba, aby z dnia na dzień okazało się, że niezbyt uciążliwe zobowiązania zaczynają poważnie zagrażać domowemu budżetowi. Nawet chwilowa utrata płynności finansowej może sprawić, że jednoczesne spłacanie kilku, a czasem nawet kilkunastu rat różnym instytucjom okaże się ponad nasze możliwości i zamieni się w permanentny, wyniszczający stres. W takiej sytuacji niektórzy sięgają po kolejne pożyczki na pokrycie zobowiązań, wpadając w ten sposób w spiralę zadłużenia. Zamiast popadać w coraz większe tarapaty finansowe, warto poszukać rozwiązania, które pozwoli wyjść na przysłowiową prostą.

 

 

Najlepszym i często jedynym rozwiązaniem jest odpowiednio dobrany kredyt konsolidacyjny, który łączy wszystkie zobowiązania w jedną ratę, a wydłużenie okresu kredytowania wpływa znacząco na jej wysokość. Dzięki temu pozbywamy się nieprzyjemności związanych z ponagleniami i groźbą windykacji, a nad jedną, mniejszą ratą kredytową łatwiej zapanować.

Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny?

Chcąc skonsolidować kredyty i pożyczki, które stały się zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu, warto przyjrzeć się dokładnie zarówno ofertom banków, jak i instytucji pozabankowych. Kredyty konsolidacyjne oferowane przez banki zazwyczaj są bardzo korzystne, jednak ich przyznanie wiąże się ze spełnieniem rygorystycznych warunków. Przede wszystkim kredytobiorca musi przejść przez cały proces weryfikacji i wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową oraz pozytywną historią dotyczącą poprzednich zobowiązań wobec banków.

Dużo łatwiej uzyskać kredyt konsolidacyjny w instytucjach pozabankowych. Firmy pożyczkowe zazwyczaj mają znacznie mniejsze wymagania niż banki. Niektóre z nich nie sprawdzają statusu klienta w bazach takich jak BIK (Biuro Informacji Kredytowej) oraz KRD (Krajowy Rejestr Długów), dzięki czemu możemy starać się o konsolidację nawet jeśli posiadamy negatywną historię kredytową. Kryterium dochodowe również nie musi być przeszkodą. Można ubiegać się o kredyt konsolidacyjny, nie posiadając umowy o pracę. Wystarczą dochody otrzymywane z umowy zlecenie, umowy o dzieło lub z innych źródeł. Dodatkowym udogodnieniem jest mniejszy zakres formalności. W niektórych firmach pożyczkowych, aby zdobyć kredyt konsolidacyjny nawet nie trzeba wychodzić z domu. Wystarczy złożyć przez Internet prawidłowo wypełniony wniosek i poczekać na decyzję. Jednak należy pamiętać, że łatwość otrzymania kredytu zazwyczaj wiąże się niższą kwotą pożyczki, krótszym okresem kredytowania i wyższymi kosztami niż w przypadku kredytu konsolidacyjnego oferowanego przez banki.

Warunki kredytów konsolidacyjnych oferowanych przez różne firmy pożyczkowe różnią się mniejszymi lub większymi szczegółami. Dlatego jeśli chcemy zdobyć najlepszą ofertę na rynku, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów specjalizujących się w kredytach konsolidacyjnych.

kredyt konsolidacyjny habza finanse – zbyt duże raty kredytów? Wyślij wniosek online i zamień Twoje raty na 1 niższą nawet o 70 %!

Habza Finanse to grupa specjalistów od trudnych finansów, która pomaga uzyskać optymalnie dobrany kredyt konsolidacyjny. Opiekun klienta przedstawi aktualne oferty, pomoże zdobyć kredyt i wynegocjuje z bankiem najlepsze warunki umowy. Przez cały okres spłaty zobowiązania pozostaje do dyspozycji klienta, służąc radą i niezbędną pomocą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz