gdzie-dostane-kredyt

Konsolidacja kredytów firmowych

Wiele obecnych na rynku firm funkcjonuje dzięki kredytom. Nie każdy początkujący przedsiębiorca ma środki na to, by działalność otworzyć i zacząć funkcjonować. Często wymagana jest inwestycja, a przy tym wzięcie kredytu. Banki umożliwiają start młodym biznesom, a także późniejsze działanie oferując kredyty obrotowe, firmowe limity w kontach, linie i karty kredytowe, a także pożyczki na rozwój działalności.

To wszystko jest sposobem na to, by bez posiadania oszczędności stać się właścicielem dobrze prosperującej firmy. Jest jednak druga strona medalu: każdy produkt kredytowy trzeba prędzej czy później spłacić. Banki nigdy nie pożyczają pieniędzy za darmo i nigdy o swoich dłużnikach nie zapominają. Kiedy zaczyna się robić niebezpiecznie i miesięczne raty zagrażają płynności finansowej firmy – rozwiązania problemu trzeba szukać jak najszybciej. Dziś w centrum naszego zainteresowania jest więc konsolidacja kredytów firmowych. Przyjrzyjmy się, jak działa i o czym trzeba pamiętać, kiedy się już na nią zdecydujemy.

Natychmiastowa reakcja kluczem do wyjścia z kłopotów

Każdy przedsiębiorca wie, że nawet jeden słabszy miesiąc, czy kwartał może poważnie zagrozić płynności finansowej firmy. Kiedy dojdą do tego niezapłacone raty kredytów, firma może otrzeć się o bankructwo. Dlatego reagować należy szybko. Rozwiązaniem sytuacji może być konsolidacja kredytów firmowych, która nie tylko umożliwi spłatę wszystkich obecnych zobowiązań, ale również da nam czas na to, by firmę podnieść z finansowych tarapatów. Na czym polega? Wnioskujemy o nowe zobowiązanie, z którego pomocą spłacamy wszystkie istniejące. Tym samym wierzyciele przestają dochodzić swoich roszczeń, a my zyskujemy spokój. Zamiast kilku miesięcznych rat, zostaje tylko jedna. Wysokość kwoty kredytu dzielona jest na liczbę miesięcy, w których będziemy ją spłacać. Tym samym otrzymujemy wysokość miesięcznej raty. Pamiętajmy jednak, że przy tej okazji możemy zadbać o to, by umowa kredytowa była sporządzona na korzystniejszych dla nas warunkach. Jeśli mamy problemy ze spłatą, ponieważ raty są zbyt wysokie, warto wydłużyć okres kredytowania i tym samym je obniżyć. Nawet jeśli zobowiązanie zostanie z nami na dłużej, to pozwolimy firmie nadal funkcjonować. Miesięczne raty będą niższe, spokojnie będzie nas stać na ich spłatę, a dzięki temu firma zachowa płynność finansową.

Konsolidacja kredytów firmowych i dodatkowe środki

Czasem firma znajduje się w takiej sytuacji, że niezbędny jest zastrzyk dodatkowej gotówki. Pozwala to na uruchomienie nowych inwestycji, czy utrzymanie funkcjonowania w słabszych sezonach. Nie bez znaczenia jest również terminowe wywiązywanie się ze zobowiązań wobec urzędów, na które zawsze pieniądze w firmie muszą się znaleźć. Wówczas dodatkowe pieniądze mogą okazać się niezbędne. Jeśli decydujemy się na konsolidację firmowych kredytów, możemy przy tej okazji zawnioskować o dodatkowe środki dla przedsiębiorstwa. Dzięki temu nie przybędzie nam dodatkowej raty, a jedynie wolnej gotówki do naszej dyspozycji. Kwota konsolidacji zostanie podniesiona o sumę pieniędzy, którą dobieramy. Następnie wystarczy dopasować okres spłaty do możliwości finansowych naszej firmy i mamy dwie pieczenie na jednym ogniu. Rata wciąż pozostaje jedna, wszelkie dotychczasowe zobowiązania zostają spłacone, a my mamy dla firmy dodatkowe środki.

Opłacalność konsolidacji kredytów firmowych

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy warto wziąć pod uwagę konsolidację firmowych zobowiązań. Często nie robią tego z obawy o wyższe prowizje i oprocentowanie, a przez to wyższe koszty dla firmy. Jednak nie do końca wysokie koszty konsolidacji są zgodne z prawdą. Kredyt konsolidacyjny dla firm może być udzielony na lepszych warunkach niż pierwotne zobowiązania. Banki często decydują się na obniżenie oprocentowania, jeśli firma przenosi do nich wszystkie swoje produkty kredytowe. Wysokość raty dopasujemy do możliwości przedsiębiorstwa poprzez ustalenie czasu spłaty zobowiązania. To pozwoli nam zachować dobrą kondycję finansową firmy. Celem jest to, by miesięczna wysokość spłat nie stanowiła obciążenia, które zablokuje rozwój biznesu lub go uniemożliwi. Środki, które normalnie musielibyśmy przekazać na zobowiązania, po skonsolidowaniu kredytów mogą służyć na cele inwestycyjne lub zabezpieczenie płynności finansowej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz