kredyt-dla-policjanta-i-zolnierza

Kredyt dla policjanta i żołnierza

Szukając kredytu lub pożyczki, warto wiedzieć co może sprawić, że nasza wiarygodność i zdolność kredytowa będzie w oczach pożyczkodawcy jak największa. Podstawowym kryterium jakie stosują pożyczkodawcy, oceniając możliwości terminowej spłaty rat przez potencjalnego klienta, jest nie tylko wysokość jego zarobków, ale również stabilność zatrudnienia. Są pewne grupy zawodowe, na które banki i instytucje pożyczkowe patrzą przychylniej. Należą do nich zawody zaufania publicznego, czyli między innymi służby mundurowe. Członkowie straży pożarnej, policji, służby więziennej i wojska najczęściej pracują w zawodzie aż do emerytury. Mają zapewnione stabilne zatrudnienie i regularne wynagrodzenie, dzięki czemu nie mają problemów z terminowym wywiązaniem się z umów kredytowych.

Kredyty i pożyczki dla służb mundurowych jakie można znaleźć w ofercie wielu banków i instytucji pożyczkowych nie stanowią odrębnych produktów pod względem celu kredytu czy niezbędnej zdolności kredytowej. Tak jak inne grupy zawodowe, pracownicy mundurowi mogą wybrać ogólnodostępny kredyt gotówkowy, samochodowy lub hipoteczny.

Czym wyróżnia się kredyt dla policjanta?

Na co mogą liczyć przedstawiciele służb mundurowych ubiegający się o kredyt? Przede wszystkim na uproszczoną procedurę oraz inne udogodnienia. Proces weryfikacyjny pracownika mundurowego jest w znacznym stopniu uproszczony, a formalności zmniejszone do minimum. Zamiast zaświadczenia o dochodach od pracodawcy bank może poprosić jedynie o dokument potwierdzający przyjęcie do Policji lub legitymację policyjną. Te dokumenty są dla kredytodawców wystarczającą gwarancją, że kredytobiorca posiada stałe źródło dochodu. Kredyt dla policjanta jest więc z reguły udzielany bardzo szybko.

 

Osoby zatrudnione w służbach mundurowych skorzystają nie tylko z uproszczonych formalności. Mogą również ubiegać się o wyższe kwoty niż przedstawiciele mniej uprzywilejowanych zawodów, od których zazwyczaj instytucje bankowe wymagają przedstawienia również innych dokumentów, np. świadczących o dodatkowych dochodach.

Od przedstawicieli służb mundurowych ubiegających się o kredyt hipoteczny banki często nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń czy dołączania do kredytu innej osoby. Kredytobiorca pracujący w służbach mundurowych może liczyć również na inne udogodnienia. Kredyt dla policjanta często udzielany jest przez banki na bardziej korzystnych warunkach, a więc na przykład z niższą prowizją. Policjanci mogą liczyć również na zaufanie i udogodnienia ze strony instytucji pożyczkowych. Dlatego ogólnodostępne pożyczki i kredyty dla policjantów mogą opiewać na wyższą kwotę przy niższym koszcie ich udzielenia.

kredyt dla policjanta i zolnierza - wykres poparcie policji1 Źródło: https://lowicz24.eu/artykul/policja-najlepiej-oceniana/942290

Kredyt dla wojskowych

Osoby zatrudnione w polskim wojsku mogą liczyć na atrakcyjny kredyt dla żołnierza, który podobnie jak kredyt dla policjanta, charakteryzuje się korzystnymi warunkami i uproszczonymi formalnościami.

Ministerstwo Obrony Narodowej jest z oczywistych względów wiarygodnym pracodawcą, a żołnierze cieszą się dużym zaufaniem publicznym i dobrymi, jak na polskie warunki, zarobkami. Dzięki temu banki uważają ich za dobrych klientów i decydują się oferować im kredyty na preferencyjnych warunkach. Od żołnierzy zawodowych lub kontraktowych wiele banków nie wymaga nawet dostarczenia zaświadczenia o dochodach. Wystarczy przedstawienie dokumentu potwierdzającego powołanie do służby lub legitymacja służbowa żołnierza zawodowego.

Kredyt dla żołnierzy kontraktowych

Żołnierzy można podzielić na dwie grupy: wojskowych zatrudnionych na stałe i żołnierzy kontraktowych. Żołnierze kontraktowi zatrudniani są na podstawie umów cywilnych z państwem na okres zaledwie kilku lat (pierwszy kontrakt wiąże żołnierza z wojskiem na 2 lata, późniejsze mogą być dłuższe). Z tego względu stabilność ich zatrudnienia jest stosunkowo nieduża. Nie mogą oni w końcu mieć pewności, że kontrakt zostanie po rzeczonych kilku latach odnowiony. Takiej pewności nie mają nie tylko sami żołnierze, ale również banki, w związku z tym kredyt dla żołnierzy kontraktowych może być znacznie trudniejszy do pozyskania.

Nie oznacza to, że żołnierze zatrudnieni na podstawie kontraktów nie mają żadnych szans na uzyskanie kredytu. Muszą się oni jednak liczyć z tym, że bank może wymagać od nich dodatkowego zabezpieczenia bądź ograniczy okres spłaty kredytu do pozostałego okresu trwania kontraktu. Dlatego też o kredyt dla żołnierzy kontraktowych najlepiej jest starać się z pomocą pośrednika kredytowego, który wie, w której instytucji będzie można liczyć na najlepsze warunki i największe szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku.

Kredyt hipoteczny dla żołnierzy zawodowych

Kredyt hipoteczny dla żołnierzy zawodowych jest istotnym tematem, który warto poruszyć. Niektóre banki oferują bowiem wojskowym kredyt na mieszkanie o korzystniejszych parametrach niż innym grupom zawodowym. Mniejsza może być na przykład marża banku bądź prowizja za udzielenie kredytu, można się również niekiedy spotkać z całkowitą rezygnacją z prowizji.

Żołnierze otrzymują co miesząc tak zwany dodatek mieszkaniowy, który może wynosić nawet 900 złotych. Można go przeznaczyć na przykład na wynajem domu czy mieszkania, ale również na spłatę rat kredytu hipotecznego. W związku z tym może się okazać, że bank zaoferuje wojskowemu znacznie wyższą kwotę kredytu niż innym osobom o takich samych podstawowych zarobkach, z uwagi na fakt, że dzięki rzeczonemu dodatkowi znacznie łatwiej będzie żołnierzowi ten kredyt spłacać w terminie.

Szybka pożyczka online dla mundurowych

Tak jak dla banków, również dla instytucji pozabankowych, które oferują szybkie pożyczki online przedstawiciele zawodów mundurowych stanowią grupę zawodową obdarzoną większym zaufaniem. Firmy pożyczkowe nie posiadają ofert skierowanych wyłącznie do pracowników służb mundurowych, jednak ta grupa pożyczkobiorców posiada istotne przywileje. Proces weryfikacji klienta jest bardzo uproszczony, a szanse na uzyskanie pożyczki o wiele większe niż w przypadku innych zawodów. Aby uzyskać pożyczkę wystarczy, że klient przedstawi dokument potwierdzający zatrudnienie w służbach mundurowych. W przypadku żołnierzy, policjantów czy strażaków, których wiarygodność dla pożyczkodawcy jest bardzo wysoka, kwota pożyczki online może wynosić 10 000, a w niektórych instytucjach nawet 20 000 złotych.

Habza Finanse – zespół doświadczonych specjalistów od trudnych finansów pomoże we wszelkich formalnościach związanych z uzyskaniem korzystnego kredytu online. Indywidualny opiekun znajdzie ofertę dostosowaną do oczekiwań i możliwości klienta, a w przypadku posiadania kilku wcześniejszych zobowiązań zaproponuje ofertę kredytu konsolidacyjnego i wynegocjuje z wybranym bankiem optymalne warunki umowy.

Kredyt dla policjanta i żołnierza – podsumowanie

Osoby zatrudnione w wojsku lub policji powinny rozważyć kredyt dla policjanta bądź kredyt dla żołnierza. Nie wiąże się on z żadnymi dodatkowymi kosztami, a wręcz przeciwnie – wyróżnia się uproszczonym procesem weryfikacji wniosku i bardziej korzystnymi warunkami, które na przestrzeni lat pozwalają oszczędzić spore sumy.

Bardzo opłacalny może być zwłaszcza kredyt mieszkaniowy dla policjanta lub kredyt hipoteczny dla żołnierzy zawodowych. W ich przypadku nawet niewielka różnica w marży czy prowizji względem ofert dla innych grup zawodowych może oznaczać o dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy mniejszy całkowity koszt zobowiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz