Kredyt konsolidacyjny w banku Bank Pocztowym – co musisz wiedzieć?

Jeżeli masz już kilka kredytów i zastanawiasz się nad wzięciem kolejnego, sytuacja życiowa zmusza Cię do zaciągania nowych zobowiązań, albo już wpadłeś w pętlę zadłużenia, z której nie wiesz, jak wyjść – konsolidacja w Banku Pocztowym jest opcją, którą warto rozważyć. Dlaczego? Bo zamiast spłacać kilka zobowiązań jednocześnie, możesz je skonsolidować i płacić jedną, niższą ratę. To pomaga uporządkować domowy budżet i sukcesywnie wychodzić z trudnej sytuacji, a także zyskać spokój ducha. Mechanizm kredytu konsolidacyjnego w Banku Pocztowym (podobnie jak w innych bankach) polega na postępowaniu zgodnie z tymi dwoma krokami:

 • najpierw Twoje dotychczasowe zobowiązania są sumowane i spłacone – w ten sposób powstaje nowy kredyt
 • kwota konsolidacji dzielona jest przez ilość miesięcy, w trakcie których będziesz je spłacał (im ten okres dłuższy, tym pojedyncza rata niższa, można więc dostosować jej wysokość do Twoich możliwości)

Warto więc zauważyć, że konsolidacja w Banku Pocztowym to dobre rozwiązanie zarówno dla tych z nas, którzy wydłużając okres kredytowania chcą uzyskać niższą ratę (przy zwiększeniu całkowitego kosztu kredytu), jak i dla tych, których sytuacja finansowa pozwala na skrócenie okresu kredytowania – co daje nam wyższą pojedynczą ratę, ale ostatecznie obniża koszt całego kredytu.

Sprawdź, czy kredyt konsolidacyjny w Banku Pocztowym to najlepsze rozwiązanie w Twojej sytuacji!

Spłać swoje zobowiązania i uzyskaj jedną, niższą ratę.

Informacje o kredycie konsolidacyjnym w Banku Pocztowym

Chociaż konsolidacja kredytów jest produktem dostępnym w większości polskich banków, rzecz jasna jej warunki różnią się pomiędzy poszczególnymi ofertami. I tak, kredyt konsolidacyjny w Banku Pocztowym:

 • oprocentowany jest od 8,88% w skali roku (warto zwrócić uwagę na słowo “od”, które wskazuje, iż jest to najniższa możliwa wysokość oprocentowania; zatem, co do zasady, jest ono ustalane indywidualnie w przypadku każdego potencjalnego klienta)
 • jego kwota wynosić może do 150 tysięcy złotych
 • okres kredytowania to maksymalnie 120 miesięcy (czyli 10 lat)
 • obowiązuje prowizja od udzielenia, wynosząca od 8,88% całości finansowania (ponownie, “od”, co oznacza, iż jest to najmniejsza możliwa wysokość prowizji, z pewnością niedostępna dla wszystkich kredytobiorców)
 • istnieje możliwość dobrania dodatkowej gotówki na dowolny cel; suma ta zostaje doliczona do kwoty kredytu konsolidacyjnego i spłacana jest w jednej racie

Bank Pocztowy nie precyzuje jasno, jaka forma zatrudnienia jest przez niego preferowana – jednak brak dokładnej informacji, czy oprócz umowy o pracę honorowane są np. dochody z działalności gospodarczej, kontraktów, umowy zlecenia i umowy o dzieło sugeruje, iż nie są one brane pod uwagę. Nie dowiemy się też, czy w konsolidację w Banku Pocztowym możemy “wrzucić” także pożyczki pozabankowe i chwilówki, jednak doświadczenie uczy, że skoro takie dane nie znajdują się na stronie, to takiej opcji niestety nie ma.

Koszt kredytu konsolidacyjnego w Banku Pocztowym

Na koszty tego typu finansowania składają się tradycyjnie:

Bank Pocztowy nie wymaga ubezpieczenia (chociaż umożliwia jego dobranie i do tego zachęca), więc kluczowe są dwa aspekty, czyli oprocentowanie i prowizja. Konsolidacja kredytów w Banku Pocztowym należeć będzie zapewne do droższych produktów, ponieważ bazowa wysokość oprocentowania to 8,88% (założyć należy, że taką propozycję otrzymają tylko klienci o najwyższych dochodach i o najlepszej historii kredytowej), a do tego bank ten przewiduje doliczenie prowizji od udzielenia finansowania. Jego wysokość również zaczyna się od 8,88% i dla większości potencjalnych klientów jest nieosiągalna – zaproponowana zostanie im wyższa prowizja.

Pomożemy Ci uzyskać kredyt konsolidacyjny w Banku Pocztowym.

Odpowiemy na wszystkie pytania, wyjaśnimy różnice miedzy ofertami różnych banków i wskażemy, która z
nich będzie dla Ciebie najbardziej opłacalna.

Kalkulator kredytu konsolidacyjnego w Banku Pocztowym

Bank Pocztowy nie umieszcza na swojej stronie żadnego narzędzia, które umożliwia wyliczenie całkowitego kosztu kredytu konsolidacyjnego oraz poznania wysokości raty, przez co trudno zorientować się nawet w szacunkowych propozycjach tej instytucji w zakresie konsolidacji.

Zalety i wady kredytu konsolidacyjnego w Banku Pocztowym

Oferta konsolidacji w Banku Pocztowym nie plasuje się aktualnie wysoko wśród konkurencji na rynku, z pewnością jednak posiada zalety, na które warto zwrócić uwagę:

 • dość wysoka kwota kredytowania (do 150 tysięcy złotych) przy stosunkowo długim (choć dość często spotykanym i standardowym okresie kredytowania, wynoszącym do 10 lat, czyli 120 miesięcy
 • możliwość bezpłatnego uiszczania rat w placówkach Poczty Polskiej
 • możliwość dobrania dodatkowej sumy na dowolne wydatki

Po stronie wad konsolidacji w Banku Pocztowym należy z kolei wynotować przede wszystkim prowizję od udzielenia takiego kredytu, zaczynającą się od poziomu 8,88% i ostatecznie ustalaną indywidualnie, po rozpatrzeniu każdego wniosku. Chcąc więc wziąć kredyt konsolidacyjny na kwotę 100 tysięcy złotych, zostaniemy obciążeni prowizją w wysokości minimum 8800 złotych. Co prawda zostanie ona wkalkulowana w sam kredyt i będziemy spłacać ją w ramach rat, jednak jest to duży koszt, który musimy ponieść.

Warto również wspomnieć o kwestii oprocentowania kredytów konsolidacyjnych w Banku Pocztowym: z jednej strony minimalna wysokość oprocentowania wynosi 8,88%, co jest poziomem atrakcyjnym, jednak z drugiej strony jest to jedynie próg wyjścia, którego nie osiągną wszyscy ubiegający się o takie finansowanie. Tak dobre oprocentowanie będzie zapewne dostępne przede wszystkim dla klientów o bardzo dobrej historii kredytowej i stosunkowo wysokiej zdolności kredytowej (czyli dobrych zarobkach i niskich kosztach stałych).

Kredyt konsolidacyjny w banku Bank Pocztowym – wniosek

Wniosek o konsolidację w Banku Pocztowym złożyć można zarówno online, jak i w jednej z placówek – przy czym podpisania umowy dokonać można jedynie na miejscu. Co istotne, wymagane dokumenty to ważny dowód osobisty oraz drugi dokument ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość lub, zamiennie, opłacony rachunek z ostatnich 2 miesięcy. Jak czytamy na stronie internetowej, kredyt konsolidacyjny w Banku Pocztowym przyznany może być nawet w jeden dzień.

Nie wiesz, czy konsolidacja w Banku Pocztowym to dobry pomysł?

W Habza Finanse porównamy dostępne oferty i pomożemy Ci zdobyć finansowanie, którego
potrzebujesz!

Kredyt konsolidacyjny w Banku Pocztowym – opinie

W opiniach na temat konsolidacji w Banku Pocztowym przewija się wątek braku nadążania instytucji za współczesnymi trendami w obsłudze klientów, szczególnie w kwestii aplikacji mobilnej i konieczności załatwiania większości spraw osobiście w oddziale. Jako jeden z pozytywnych aspektów wskazywana jest możliwość wpłacania rat kredytu konsolidacyjnego w placówkach pocztowych, których jest w Polsce ponad 4,5 tysiąca.

Kredyt konsolidacyjny w banku Bank Pocztowym – podsumowanie

Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie, które pomóc może tym z nas, którzy posiadają zobowiązania w więcej, niż w jednym banku. Przed wyborem odpowiedniego rozwiązania trzeba pamiętać, że oferty w poszczególnych bankach różnią się kwotą, okresem spłaty i oprocentowaniem. Konsolidacja w Banku Pocztowym może być dobrym produktem, jednak zawsze warto skonsultować złożenie wniosku ze specjalistą – a dokładniej z doradcą Habza Finanse, który sprawdzi wszystkie dostępne opcje, zestawi je ze sobą i wytłumaczy, na czym polegają różnice między nimi, a następnie zarekomenduje najlepsze w danej sytuacji oferty. Później gładko przeprowadzi Cię przez formalności związane z wnioskowaniem o finansowanie, pomoże zgromadzić potrzebne dokumenty oraz je wypełnić; w razie potrzeby będzie też negocjował z bankiem, pozostając w stałym kontakcie z Tobą i trzymając rękę na pulsie.

Roman kredyty Habza Finanase
Roman – Ekspert kredytowy
 • Związany z branżą finansową od początku swojej kariery zawodowej.
 • Specjalizuje się w kredytach konsolidacyjnych.

Sprawdź również nasze pozostałe usługi

kredyt dla nauczyciela
kredyt dla policjanta
kredyt dla prawnika

Poznaj opinie Naszych klientów

Witam wszystkich którym pomogła firma HABZA. Bardzo rzeletnie podchodzą do sprawy,Wszystko udało sie skonsolidować i uzyskać dodatkowe środki na konto.Bardzo polecam i…

Dziękuję firmie Habza Finanse, że zatrudnia takie osoby jak Pan Bartosz Piędziak. Człowiek o wielkim sercu , który sprawia, że marzenia się…

Dziękuję za rzetelną i szybką pomoc Panu Jankowi oraz profesjonalne podejście do mojej sprawy polecam współpracę z habza finanse z Panem Jankiem.…

Habza pisze że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, a więc ja jestem tym nie możliwym do spełnienia. Jeśli wiedzą że zarobią…

Nasi eksperci

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz