kredyt-gotowkowy-dla-firm-co-musisz-wiedziec

Kredyt gotówkowy dla firm – co musisz wiedzieć?

W obecnych czasach wciąż wzrasta liczba osób, które decydują się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Samozatrudnienie to doskonały sposób na to, by nie mieć problemów z szefem i nie musieć rozliczać się przed nim z poszczególnych działań. To właśnie dlatego dla wielu z nas własny biznes jest szansą na rozwinięcie skrzydeł. Prowadzenie firmy  bywa jednak trudne. Mocno zależne jest od branży, w której działamy, od sytuacji rynkowej, często od pór roku i całego szeregu czynników, na które najczęściej nie mamy żadnego wpływu lub wpływ znikomy.

Nieprzewidziane wydatki w firmie? Znajdziemy dla Ciebie najlepszy kredyt gotówkowy.

Nasi doradcy kredytowi w skuteczny sposób pozyskają dla Ciebie dodatkową gotówkę na prowadzenie biznesu. Szybko i przy minimum formalności uzyskasz pieniądze dla swojej firmy. Zadbamy także o ratę dopasowaną do Twoich możliwości finansowych oraz odpowiedni okres kredytowania.

Zdarzają się trudne i martwe okresy, podczas których zarabiamy dużo mniej, ale nie oznacza to jednak mniejszych kosztów utrzymania firmy. Aby zastoje nie doprowadziły do problemów finansowych, warto pomyśleć o zastrzyku dodatkowej gotówki, który pomoże przetrwać ciężkie czasy. Pieniądze przydają się również wtedy, kiedy w planach mamy kolejne inwestycje, które oczywiście kosztują. W odpowiedzi na potrzeby przedsiębiorców pojawił się na rynku kredyt gotówkowy dla firm. Co powinniśmy o nim wiedzieć, zanim poprosimy bank o pożyczkę?

Kredyt gotówkowy dla firm – jak uzyskać?

Przygotowanie do wzięcia kredytu na prowadzoną działalność jest bardzo ważne. Musimy pamiętać o tym, że instytucje finansowe, które poprosimy o pieniądze, będą sprawdzać, czy jesteśmy w stanie je oddać. Oto kilka najważniejszych warunków, które powinniśmy spełnić, zanim zawnioskujemy o kredyt gotówkowy dla firm:

  • terminowe opłacanie składek i podatków w ZUS i Urzędzie Skarbowym – jest to niezwykle istotne, ponieważ większość banków sprawdzi, czy nie zalegamy z płatnościami wobec tych instytucji. Zazwyczaj wymagane jest zaświadczenie przynajmniej z jednej z nich. Jeśli wnioskujemy o dużą kwotę kredytu – bank może poprosić o dokument zarówno z ZUS, jak i z Urzędu Skarbowego. Nie musimy jednak ostatecznie przekreślać planów kredytowych, nawet jeśli zaległości już się pojawiły, ale wówczas prawdopodobnie nie będziemy mogli skorzystać z oferty banku. Prośbę o pomoc będziemy musieli skierować do firm pożyczkowych, które taki stan rzeczy mogą zaakceptować.
  • przejrzyste dokumenty finansowe firmy – jeśli korzystamy z usług księgowych prawdopodobnie nie będziemy mieli z tym żadnych kłopotów. Jednak czasem przedsiębiorcy decydują się na samodzielne prowadzenie księgi przychodów i rozchodów. Niezwykle ważne jest, by robić to systematycznie i zgodnie z prawdą. Kreatywna księgowość i celowe “naciąganie” dochodów firmy tylko po to, by otrzymać kredyt, mogą być bardzo ryzykowne. Po pierwsze dlatego, że fałszywymi dochodami, istniejącymi tylko na papierze, nie zapłacimy raty, a problemy finansowe szybko staną się coraz większe. Po drugie jest to działanie niezgodne z prawem i może mieć dla nas poważne konsekwencje.
  • ograniczenie ilości wniosków – nie powinniśmy składać ich w każdym banku, jaki odwiedzimy. Warto zgromadzić informacje na temat ofert banków i wybrać trzy, które nas najbardziej interesują. Zbyt duża ilość złożonych wniosków może negatywnie wpłynąć na raport Biura Informacji Kredytowej na nasz temat.

Miej plan i zdobądź środki na jego realizację

Bardzo ważne jest również to, by wiedzieć, na co przeznaczymy pozyskane środki. Jeśli są niezbędne w celu utrzymania płynności finansowej, to nie powinniśmy ich przeznaczać na niepotrzebne wydatki. Pomogą nam wtedy przetrwać martwy okres bez uszczerbków na zdrowiu finansowym firmy. Jeśli kredyt gotówkowy dla firm jest nam potrzebny na rozwój firmy, dokładnie zaplanujmy jej przeznaczenie, zanim jeszcze środki pojawią się na firmowym koncie. Być może będą to szkolenia pracowników, zakup nowych sprzętów i maszyn, uruchomienie inwestycji, czy rozszerzenie profilu naszej firmy. Wydawanie pieniędzy powinno być przemyślane i dobrze zaplanowane. Źle ulokowane środki nie przyniosą pożądanych rezultatów i utrudnią nam spłatę kredytu. Przed otrzymaniem pieniędzy z kredytu gotówkowego powinniśmy przygotować się do ich rozdysponowania i określić, jakich korzyści finansowych możemy się spodziewać z każdej poszczególnej inwestycji. Dzięki temu uchronimy się przed złą alokacją środków i będziemy spokojni w sprawie spłaty kredytu.

Zadbaj o swoją firmę i już dziś uzyskaj atrakcyjny kredyt gotówkowy na bieżące wydatki.

Potrzebujesz pieniędzy na opłacenie firmowych faktur i wypłaty dla pracowników? A może planujesz zakupić nowe sprzęty biurowe i maszyny produkcyjne? Z kredytem gotówkowym dla firm możesz spełnić te plany – wystarczy, że skontaktujesz się z naszymi doradcami. Specjaliści Habza Finanse znajdą dla Ciebie najlepszą ofertę na rynku i zadbają o uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej.

Nietrafione inwestycje są jednymi z najczęstszych przyczyn bankructw małych i średnich firm. Dlatego też tak ważne jest aby inwestować odpowiedzialnie i trafnie. Inwestycje są niezbędne dla rozwoju przedsiębiorstwa i zwiększenia przychodów, nie powinniśmy się więc ich obawiać czy rezygnować z nich z uwagi na zbyt małą ilość środków, jako że możemy sfinansować je kredytem.

Może to być kredyt inwestycyjny, ale jeśli nasz plan jest stosunkowo mało kosztowny, lepszym rozwiązaniem może być kredyt gotówkowy na firmę. Będzie się on wiązał z mniejszą ilością formalności, a cały proces zakończy się znacznie szybciej. Należy przy tym pamiętać, że brak inwestycji nie tylko nie pozwoli firmie iść do przodu, ale też w pewnym momencie może sprawić, że zostanie ona prześcignięta przez konkurentów, którzy takiego błędu nie popełnili. Tak więc zdecydowanie warto inwestować, trzeba jednak robić to z głową.

kredyt gotowkowy dla firm co musisz wiedziec - wykres przyczyny bankructwa firm


1 Źródło: https://conectumfinanse.pl/bankructwa-polskich-firm

Kredyt gotówkowy dla firm sposobem na zatory finansowe

Inne niefortunne okoliczności, które często prowadzą do pogorszenia się sytuacji finansowych polskich firm, to między innymi długotrwałe zatory płatnicze i wydłużanie terminu płatności przez klientów. Niestety, kiedy jedna firma ma problemy i nie jest w stanie spłacać swoich zobowiązań, oznacza to, że jej kontrahent również może wpaść w kłopoty, co kreuje błędne koło. Zaciągnięty w odpowiednim momencie kredyt gotówkowy dla firm będzie tym, co pozwoli firmie funkcjonować dalej i zarabiać, a nie tylko czekać, aż klienci wreszcie dokonają płatności za usługi bądź towary.

Zakup paliwa, towarów, surowców, opłacenie wynagrodzeń pracowniczych – to wszystko wymaga sporych zasobów finansowych, a kiedy płatności od klientów się opóźniają, szybko może się okazać, że zgromadzone oszczędności na dłuższą metę będą niewystarczające. Kredyty gotówkowe dla firm pozwalają uniknąć sytuacji, w której firma nie dość, że nie może dalej przynosić zysków, to jeszcze generuje straty.

Jeśli kredyt gotówkowy na firmę okaże się zbyt dużym wyzwaniem (na przykład z uwagi na zbyt niskie dochody przedsiębiorstwa czy negatywną historię kredytową), warta rozważenia jest również pożyczka gotówkowa dla firm. Firmy pożyczkowe z reguły stawiają pożyczkobiorcom, w tym firmom, znacznie mniejsze wymagania, a przy tym szybciej rozpatrują wnioski.

Na co można przeznaczyć środki z kredytu gotówkowego dla firm?

Ubiegając się o kredyt gotówkowy dla firm, bardzo ważne jest to, aby wiedzieć, na co będą przeznaczone środki finansowe. Takie zobowiązanie można przeznaczyć m. in. na utrzymanie płynności finansowej firmy, rozwój przedsiębiorstwa, szkolenia pracowników, zakup nowych środków transportu, maszyn produkcyjnych czy też sprzętu biurowego oraz planowane inwestycje. Pieniądze z kredytu powinny zostać wydane w przemyślany sposób, aby jego spłata nie sprawiała żadnego problemu.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt gotówkowy dla firm?

Banki stawiają przed przedsiębiorcami kilka warunków, które trzeba spełnić, aby uzyskać pozytywną decyzję kredytową. Przede wszystkim firma musi terminowo opłacać składki i podatki w ZUS i US. Zaleganie z płatnościami wobec tych urzędów może przekreślić szansę na uzyskanie kredytu. Dodatkowo należy przygotować przejrzyste dokumenty finansowe firmy oraz ograniczyć ilość składanych wniosków w bankach do minimum.

Jak długo trzeba prowadzić firmę, aby otrzymać na nią kredyt?

Banki z reguły nie udzielają kredytów firmowych przedsiębiorcom, którzy działają na rynku zbyt krótko. Najlepiej byłoby, gdybyś swoją firmę prowadził przynajmniej 1-2 lata. Można także znaleźć kredyty dla firm z krótszym stażem, jednak ich warunki mogą się różnić od tych, które otrzyma bardziej doświadczony przedsiębiorca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz