4 min
kredyt-dla-prawnikow-i-kredyt-dla-adwokatow

Własna kancelaria to podstawa działalności każdego prawnika i niezbędna inwestycja w rozwój kariery. Stanowi wizytówkę prawnika, dlatego powinna mieścić się w dogodnej lokalizacji, być przestronna i umeblowana ze smakiem. Jednak bez odpowiednich środków finansowych trudno pokryć wysokie koszty związane z wynajęciem i aranżacją biura. Każda kancelaria inwestuje również środki w niezbędną infrastrukturę i legalne oprogramowanie. Ich koszty mogą być naprawdę spore. Dlatego koszt otwarcia własnej kancelarii przekracza często możliwości finansowe prawników na starcie kariery, jak również tych, którzy po latach pracy w kancelarii lub korporacji decydują się rozpocząć działalność na własne konto.

Aby ułatwić klientom wykonującym zawody prawnicze sfinansowanie nowej kancelarii, wiele banków i instytucji pozabankowych posiada w swojej ofercie specjalny kredyt dla prawników. W związku z tym, że prawnicy należą do grupy zawodów zaufania publicznego, kredyt dla adwokatów, notariuszy czy radców prawnych udzielany jest na znacznie dogodniejszych warunkach niż w przypadku innych grup klientów. Prawnicy cieszą się ogólnym zaufaniem nie tylko społecznym. Również kredytodawcy biorą pod uwagę ich stabilny status. Cechy, które charakteryzują zawody prawnicze, takie jak odpowiedzialność, rzetelność czy dbałość o reputację sprawiają, że stanowią grupę klientów o wyjątkowo niskim ryzyku braku spłaty zadłużenia. Wyższe od przeciętnych dochody kwalifikują prawników do grupy najniższego ryzyka kredytowego. Stałe, z reguły wysokie zarobki adwokatów, notariuszy czy radców sprawiają, że terminowe spłacanie zobowiązań nie stanowi dla nich dużego obciążenia. Dlatego prawnicy zainteresowani kredytem mogą liczyć na wyższe kwoty i znacznie korzystniejsze warunki kredytowania, takie jak niższa marża i prowizja czy wygodne raty z niskim oprocentowaniem.

Klientom banków wykonującym zawody prawnicze przysługuje też wiele innych przywilejów. Dużym udogodnieniem są znacznie uproszczone procedury, mniejsze wymagania dotyczące udokumentowania aktualnej sytuacji finansowej i szybsze wydanie decyzji. W przypadku kredytów hipotecznych od osób wykonujących zawody zaufania publicznego nie wymaga się zazwyczaj dodatkowych zabezpieczeń ani współdzielenia kredytu z inną osobą.

Wygodny kredyt dla prawników na oświadczenie o dochodach

Przedstawiciele wolnych zawodów, do których należą również prawnicy, postrzegani są przez instytucje udzielające kredytów jako kredytobiorcy godni najwyższego zaufania. Dlatego zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe oferują możliwość uzyskania kredytu gotówkowego na dowolny cel, bez potrzeby okazywania dokumentów finansowych. Jedynym wymaganym dokumentem jest oświadczenie o dochodach i zaświadczenie potwierdzające prawo do wykonywania zawodu. Jednak kredytodawcy stawiają czasem dodatkowe warunki. Zazwyczaj jest nim określony okres stażu w uprzywilejowanym zawodzie.

Prawnicy, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą mogą ubiegać się również o kredyt firmowy na preferencyjnych warunkach z przeznaczeniem na zakup sprzętu i artykułów biurowych, leasing samochodu czy utrzymanie stałej płynności finansowej.

Jak znaleźć najlepszy kredyt dla prawników

Ofertę kredytową skierowaną do osób wykonujących różne zawody prawnicze znajdziemy w wielu bankach i pozabankowych instytucjach finansowych. Ich warunki dla klientów pracujących w zawodach publicznego zaufania zazwyczaj są preferencyjne, jednak zazwyczaj różnią się szczegółami, które warto przeanalizować. Dlatego najlepiej skorzystać z pomocy specjalisty i wybrać ofertę dostosowaną optymalnie do potrzeb i aktualnej kondycji finansowej.

Fachową radą i pomocą służy Habza Finanse – zespół profesjonalnych doradców kredytowych specjalizujących się w trudnych kredytach i konsolidacjach. Jeśli posiadamy już kilka kredytów i nie chcemy zawracać sobie głowy różnymi terminami spłaty, warto pomyśleć o kredycie konsolidacyjnym online. W uzyskaniu najlepszej oferty kredytowej pomoże indywidualny opiekun klienta, który wynegocjuje z bankiem optymalne warunki umowy.

Oceń ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek