Kredyt pozabankowy – co to jest?

Kiedy szukasz ciekawych tekstów na temat: „kredyt pozabankowy”, zwróć szczególną uwagę na ich zawartość merytoryczną. Jeśli w bliższej lub dalszej perspektywie czasowej masz zamiar podjąć decyzję o wyborze jednego z produktów finansowych, proponowanych przez instytucje pozabankowe, ważne, by informacje, z których korzystasz, w klarowny i czytelny sposób ujmowały temat.

Co to jest kredyt pozabankowy i czym się kierować, decydując się na skorzystanie z danego produktu finansowego? Zapoznaj się z naszym przystępnym wprowadzeniem do świata kredytów pozabankowych!

W banku czy poza bankiem?

Poszukujesz wsparcia finansowego, by móc realizować swoje plany i marzenia? W takich okolicznościach swoje pierwsze kroki najczęściej kierujesz do banku. Niestety, mimo że oferta instytucji bankowych jest bardzo szeroka i zróżnicowana, a poszczególne banki zajadle konkurują w walce o klienta, uzyskanie kredytu bankowego czasami może okazać się bardzo trudne lub niemożliwe. Banki odmawiają kredytowania, gdy klient nie ma zdolności kredytowej, czyli zdaniem banku nie będzie w stanie spłacić kredytu. Dzieje się tak, gdy potencjalny kredytobiorca uzyska niską ocenę scoringową, szacowaną przez specjalne algorytmy lub gdy nie ma umowy o pracę.

Gdy bank odmawia kredytu

Kiedy bank nie chce pożyczyć nam pieniędzy, dobrym rozwiązaniem jest kredyt pozabankowy. Jest to produkt finansowy oferowany klientom przez firmy pozabankowe. Warunki udzielania tego rodzaju pożyczek zasadniczo różnią się od procedur stosowanych przez banki. Pożyczki są o wiele łatwiej dostępne, a decyzje kredytowe zapadają o wiele szybciej niż w przypadku banków. Decydując się na kredyt pozabankowy, warto jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii. A przede wszystkim na jedną, kluczową – wysokość oprocentowania. Ale to nie wszystko. Inne parametry pożyczki także nie są bez znaczenia – szczególnie wysokość pożyczanej kwoty i długość okresu spłaty. Decydując się na kredyt pozabankowy, warto wybrać taki, którego spłaceniu jesteśmy w stanie sprostać.

Analizując ofertę produktów kredytowych i pożyczek w internecie, warto pamiętać, że zgodnie z oficjalną nomenklaturą kredyt może zostać udzielony wyłącznie przez bank, a operacje tego rodzaju regulowane są przez prawo bankowe. Domeną działania firm pozabankowych są pożyczki. Zakres i możliwości ich działań reguluje kodeks cywilny.

Czy kredyt pozabankowy jest możliwy?
Kredytów mogą udzielać, w związku z zapisami prawa bankowego, jedynie banki, dlatego też firmy pożyczkowe nie stosują tego określenia. Kredyt pozabankowy to nic innego jak nieformalne określenie na pożyczkę oferowaną przez instytucję pozabankową.

Co jest lepsze – kredyt pozabankowy czy kredyt w banku?
Zarówno kredyt w banku, jak i kredyt pozabankowy mają swoje dobre i złe strony. Kredyt w banku może być tańszy, ale za to wiązać się z większą ilością formalności i wyższymi wymaganiami. Pożyczki pozabankowe są łatwiej dostępne, ale za to bywają dużo droższe.

Co zrobić po negatywnej decyzji kredytowej?
Każdy bank wylicza zdolność kredytową nieco inaczej, więc odmowa w jednym banku nie musi oznaczać, że taką samą odpowiedź otrzymamy od innej instytucji. Warto więc zwrócić się do profesjonalnego doradcy kredytowego, który przeanalizuje sytuację i ustali, w jakiej instytucji są najwyższe szanse na pozytywną decyzję.

Kredyt dla policjanta i żołnierza

Szukając kredytu lub pożyczki, warto wiedzieć co może sprawić, że nasza wiarygodność i zdolność kredytowa będzie w oczach pożyczkodawcy jak największa. Podstawowym kryterium jakie stosują pożyczkodawcy, oceniając możliwości terminowej spłaty rat przez potencjalnego klienta, jest nie tylko wysokość jego zarobków, ale również stabilność zatrudnienia. Są pewne grupy zawodowe, na które banki i instytucje pożyczkowe patrzą […]

Czytaj dalej

Pożyczka w 15 minut dla każdego

  Skontaktuj się z nami   Pożyczki krótkoterminowe są idealną opcją dla wszystkich, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej. Przerwanie ciągłości finansowej może być spowodowane wieloma sytuacjami życiowymi, w tym utratą pracy, wypadkiem, chorobą. Nagła utrata stałego dochodu może doprowadzić do zaległości w spłacie kredytu bankowego czy bieżących opłat. Ratunkiem w takiej sytuacji okazują […]

Czytaj dalej

Kredyt konsolidacyjny pozabankowy

Pomimo tego, że na rynku funkcjonuje wiele banków komercyjnych, które coraz zajadlej walczą o klientów i próbują przyciągnąć ich na wszelkie sposoby, coraz więcej osób decyduje się na współpracę z instytucjami parabankowymi. Dzieje się tak nie dlatego, że oferty banków są złe i nie są w stanie spełnić oczekiwać klientów. Pozabankowy kredyt konsolidacyjny Przeciwnie – […]

Czytaj dalej

Wypełnij wniosek online
To tylko 2 minuty

Wypełnij wniosek

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń teraz